امروز : پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    43640

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:54 | ۲۳ دی ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

aghghala neshast turkmen 300x200 - توسعه جامعه در گرو توجه به زنان استگلستان-ترکمن نیوز-  نماینده ویژه رییس جمهور در امور اقلیت های دینی گفت که توسعه همه جانبه جامعه در گرو توجه به زنان است و با کم توجهی به این قشر پویا نمی توان به اهداف توسعه ای دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی یکشنبه شب در نشست زنان ترکمن و فعال در حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در شهرستان آق قلا استان گلستان افزود: باید تمام فرصت های موجود در جامعه به صورت عادلانه و بدون توجه به جنسیت و مسایل قومی و مذهبی تقسیم شود.
وی با بیان اینکه دولت محدودیتی برای زنان قائل نیست، اضافه کرد: حضور پررنگ زنان در جامعه از آثار و برکات نظام جمهوری اسلامی است و امام خمینی (ره) از بدو پیروزی انقلاب بر این مهم تاکید داشتند.
وزیر اسبق اطلاعات اظهار داشت: اگر محدودیتی برای زنان در جامعه وجود دارد صرفا منوط به این قشر نبوده همچنانکه برای مردان هم وجود دارد.
یونسی یادآور شد: زنان امروز جامعه ما به درجه ای از بلوغ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رسیده اند که برخی محدودیت ها جلو پیشرفت آنها را نمی گیرد؛ دولت هم وظیفه دارد از این قشر حمایت کند و فرصت های برابر را در تمام عرصه ها برای آنها فراهم کند.
وی با بیان اینکه برخی محدودیت ها برای زنان مبنای دینی ندارد؛ بار دیگر بر ایجاد فرصت های برابر برای آنها تاکید کرد.

* زنان، کارمندان وظیفه شناس
نماینده ویژه رییس جمهور در امور اقلیت های دینی گفت: بررسی ها نشان می دهد که زنان در ادارات از سالمترین نیروها و وظیفه شناس ترین کارکنان هستند و این وظیفه شناسی به معنای تقویت حضورشان در جامعه است.
یونسی نمونه وظیفه شناسی در زنان و سالم بودنشان در ادارات را نبود زن رشوه بگیر عنوان کرد.
* تحسین حجاب زنان ترکمن
نماینده ویژه رییس جمهور گفت که حجاب زنان ترکمن یکی از حجاب های زیبا و از لحاظ اسلامی و فرهنگی هم یکی از بهترین ها است.
یونسی اظهار داشت: نباید هیچ رنگ و لعابی به حجاب ترکمن وارد شود چرا که این کار باعث خراب شدن آن که برگرفته از آداب و رسوم و فرهنگ این قوم است، می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز