امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    117432

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:41 | ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

محمد چوگان 281x300 - توسعه بندرترکمن هماهنگی و تعامل بیشتری از مسئولین با شورا می‌طلبدترکمن نیوز:  نایب رئیس شورای شهر بندر ترکمن کم‌توجهی برخی مدیران شهرستانی و استانی به مقوله توسعه را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری ترکمن های ایران،  بهرام محمد چوگان در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار ما با اشاره بر این نکته که توسعه عملی در سایه تعامل و همدلی حاصل می‌شود ضمن انتقاد از ناکارآمدی و نبود تعصب کاری در برخی مدیران دستگاه های شهرستان بر لزوم هماهنگی و همیاری بیشتر مسئولین مربوطه با اعضای شورای اسلامی شهر در جهت برون رفت از مشکلات و رسیدن به توسعه را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: متاسفانه تعدادی از مدیران دستگاه ها موضوع توسعه شهر را کم اهمیت فرض کرده و از نمایندگان محلی فاصله گرفته اند که بی شک یکی از مهمترین دلایل کمتر توسعه یافتگی یا عدم رشد شهری به همین مقوله ارتباط پیدا می کند.

چوگان، شورای اسلامی شهر بندرترکمن را آماده برگزاری نشست هم اندیشی با مدیران دستگاه های اجرایی در کلیه سطوح خواند و اظهار داشت: نگاه استانی به شهر بندرترکمن در حد انتظار و مطلوب نبوده است. از سوی دیگر اجرای چند طرح بودجه کلان و ملی را طلب می کند که علی رغم پی گیری های مکرر و درخواست کتبی و شفاهی تاکنون پاسخ‌های قانع کننده دریافت نکرده‌ایم.

نایب رئیس شورای شهر بندرترکمن در توضیح بیشتر عنوان کرد: به عنوان مثال از مدیر کل راه آهن استان درخواست اجرای زیرگذر انتهای خیابان جمهوری را داشتیم که مجوز آن صادر گردید، اما شکل عملیاتی طرح به دلیل عدم تامین بودجه کافی دچار وقفه شد. با کمال تاسف باید بگویم که شماری از تصمیم گیران به جای ایجاد تسهیل در امور، مانعی در برابر سرعت مسیر توسعه شهری هستند.

بندرترکمن 300x188 - توسعه بندرترکمن هماهنگی و تعامل بیشتری از مسئولین با شورا می‌طلبد

مشکلات آب شرب

چوگان ضمن ابراز نگرانی در خصوص مشکلات آب شرب مصرفی ساکنین یادآور شد: ما در طول زمستان هم شاهد افت فشار و بعضاً با قطعی آب مواجه می باشیم و این وضع دغدغه به همراه دارد.

باید بررسی شود که مشکل در نبود اعتبار است و یا اصولا در جذب آن مشکل داریم. در هر صورت زمان زیادی از نطق های کوبنده برخی مسئولین در زمان کلنگ زنی حلقه چاه آب شیرین کن بندر ترکمن در مورخه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ و تریبون‌های شهرستان منجمله نماز جمعه با این ادعا که با کلنگ زنی و افتتاح ۴ حلقه، دیگر مشکل کمبود آب شرب نداشته و بیش از نیاز منطقه آب وارد مدار خواهد شد، نگذشته است. بنظر شما اشکال کار در کجا قرار دارد. در محاسبات یا در …؟!

این نماینده مردم در شورای شهر بندر ترکمن تحکیم روابط میان مردم و ‌مسئولین را جزو الزامات توسعه تعریف کرد و خاطر نشان ساخت: صداقت تنها امانت معتبر در پیشبرد اهداف عالی به حساب می آید. امروز یکی از حلقه های مفقوده و کم یاب، فقدان صداقت و شفاف سازی در تنی چند از مسئولین است که با وعده های غیر واقعی احساسات مردم را به بازی می گیرند.

گزارش از: طاهر جانی
خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز