رئیس جمهور ازبکستان:

13990702000129 Test PhotoN 300x151 - توسعه اقتصاد ازبکستان بدون اقتصاد دیجیتال امکان‌پذیر نیستترکمن نیوز: رئیس جمهور ازبکستان گفت: فناوری‌های دیجیتال در همه عرصه‌های زندگی انسان وارد شده و توسعه اقتصاد کشور بدون اقتصاد دیجیتال امکان پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شوکت میرضیایف در نشست ویدئویی کاربرد اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک در حوزه‌ها و مناطق این کشور اظهار داشت: فناوری‌های دیجیتال در همه عرصه‌های زندگی انسان وارد شده و توسعه اقتصاد کشور بدون اقتصاد دیجیتال امکان پذیر نیست.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: سال ۲۰۲۰ میلادی در کشور به عنوان «سال علم، شناخت و توسعه اقتصاد دیجیتال» اعلام شده و در این زمینه کارهای بزرگی آغاز شده است.

میرضیایف اظهار داشت: رؤسای مناطق باید درک کنند که بدون اقتصاد دیجیتال هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و کشور توسعه نمی‌یابد. بدین دلیل تا پایان سال جاری میلادی مسئولان هر حوزه و منطقه باید اقدامات بزرگی را در زمینه اقتصاد دیجیتالی انجام دهد. مردم این دگرگونی‌ها را باید در کاهش بوروکراسی و فساد و تسریع ارائه خدمات دولتی احساس کنند.

رئیس جمهور ازبکستان همچنین پیش از هر چیز، بر لزوم اقتصاد دیجیتال، مواجهه مردم با آن و ایجاد راحتی در زندگی آنان تاکید کرد. در این راستا گروه‌های کاری، ۵۳۰ طرح مناطقی و ۲۸۰ طرح رشته‌ای تدوین کرده‌اند.

میرضیایف گفت: بدین ترتیب، سیستم «درمانگاه الکترونیک» بوروکراسی در موسسات پزشکی را تا ۴۰ درصد و زمان انتظار برای نوبت را ۶۰ درصد کاهش می‌دهد که بیمارستان‌های مرکزی و درمانگاه‌ها را باید به طور کامل دیجیتال کرد.

رئیس جمهور ازبکستان با اشاره به طرح‌های زمینه‌های صنعتی نیز اظهار داشت: برنامه ریزی شده در ۳ سال آینده ۱۸ طرح دیجیتالی در زمینه‌های نفت و گاز و انرژی، ۱۲ طرح در زمینه فلزات، ۹ طرح در زمینه صنعت خودروسازی، ۸ طرح در زمینه صنایع شیمیایی، ۴ طرح در حوزه های معدن و زمین شناسی اجرا شود.

میرضیایف در پایان تاکید کرد: این مسایل در دست بررسی پایه مهم اقدامات ما در توسعه و بهبود زندگی مردم است. تمام روسای مناطق و حوزه‌ها باید این مورد را درک و جهان بینی خود را اصلاح و وظایف پر مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۵

۰۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83333

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک