امروز : جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

کود شیمیایی 300x200 - توزیع کود کشاورزی در ۱۲۷ کارگزاری برای زراعت پاییزه در گلستانترکمن نیوز:  سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان گفت: یکصدو بیست و هفت کارگزاری کشاورزی در گلستان آماده توزیع کود برای زراعت پاییزه است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سیدصمد ضیائی اظهار کرد: برای زراعت پاییزه محصولات کلزا، گندم و جو در سطح ۵۱۰ هزار هکتار در این استان شمالی تامین ۱۲۲ هزار تُن انواع کود شیمیایی یارانه‌ای شامل فسفاته، پتاسه و ازته برآورد می‌شود که اکنون بیش از ۲۵ هزار تُن آن در انبارها موجود است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی شده روزانه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ تُن کود موردنیاز زراعت پاییزه سال زراعی جاری وارد استان شود و بهره‌برداران از بابت تامین کود زراعی نگرانی نداشته باشند.

به گفته وی مطابق تقسیم‌بندی معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان به ازای زراعت هر هکتار محصولات پاییزه بسته به نوع خاک و منطقه، تامین ۲۵۰ کیلوگرم کود ازته و بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم برای هر یک از کودهای فسفاته و پتاسه برآورد شده است.

همچنین براساس گزارش جهادکشاورزی گلستان، زراعت پاییزه با مساعد بودن شرایط جوی در این استان با دانه‌روغنی در مهرماه آغاز و سپس با ادامه جو و گندم، اوایل دی ماه پایان می‌یابد.
عمده زراعت پاییزه در استان گلستان به گندم و در سطح ۳۷۰ هزار هکتار اختصاص دارد.

استان گلستان سالانه با تولید حدود ۵میلیون و ۴۰۰ هزار تُن انواع محصولات زراعی و باغی، حدود ۵درصد از نیاز ایران را تامین می‌کند. این استان در تولید ۱۶محصول، رتبه‌های اول تا چهارم کشور را دارا است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز