واکسن آنفلوانزا در گلستان - توزیع واکسن آنفلوانزا در گلستان دهه اول مهرترکمن نیوز:  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: واکسن آنفلوانزا در همه استان‌های کشور و در گلستان توزیع می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  پانیذ صدرایی گفت: در مرحله اول توزیع واکسن آنفلوانزا، تعداد ۲/۵میلیون واکسن آنفلوانزا با نام علمی Influ Vac به صورت رایگان از طریق معاونت بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و مراکز بهداشتی توزیع می شود.

وی افزود: در این مرحله، تمام مادران باردار، پرسنل بهداشتی، درمانی، خدماتی، اداری، و انتظامات شاغل در بیمارستان های دولتی با هماهنگی معاونت درمان، همه گروه های اولویت دار که زیرمجموعه وزارت بهداشت نیستند مانند بیمارستانهای غیردولتی، خصوصی و خیریه، همه پرسنل خانه های بهداشت و اورژانس۱۱۵، واکسن را دریافت می کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۱۶میلیون واکسن آنفلوانزا با ارز دولتی وارد کشور می شود که افراد می توانند با ارائه کارت ملی و ثبت نام در سامانه ای که وزارت بهداشت اعلام می کند به داروخانه های سراسر کشور مراجعه کرده و واکسن دریافت کنند.

وی افزود: واکسن آنفلوانزا برای گروه های پرخطر در جامعه ایثارگران و جانبازان، بیمارانی که دچار ضعف در سیستم ایمنی بدن هستند مانند بیماران سرطانی، دیالیزی، تالاسمی، هموفیلی، افرادی که پیوند اعضا انجام داده اند با هماهنگی معاونت درمان و انجمن های مربوطه، واکسن توسط مراکز بهداشت توزیع می شود.

صدرایی درباره داروی بیماران کرونایی هم گفت: در حال حاضر مشکلی در مراکز درمانی در تهیه و توزیع این داورها نداریم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۰

۳۰ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82900

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک