رحمانی ترکمن نیوز 150x150 - توزیع نهال رایگان در اداره منابع طبیعی جهت زراعت چوبترکمن نیوز: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس از توزیع نهال رایگان در اداره منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرشید رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: زراعت چوب را یک اصل مهم جهت مقابله با قاچاق چوب و حفاظت از جنگل های هیرکانی است.

رحمانی تصریح کرد: با توجه به تعطیلی طرح‌های جنگلداری و ممنوعیت برداشت از جنگل های هیرکانی و جهت تامین نیاز چوبی کشور و جهت تداوم و رونق تولید در کارخانه ها و کارگاه های چوب بری بحث زراعت چوب پررنگتر از همیشه در دستور کار قرار گرفت و به عنوان یک فعالیت مهم در طرح های محوری ۹ در ۹۹ سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مطرح شده است؛ این اداره نیز با توجه به فعالیت کارخانه نئوپان و ده ها کارگاه های چوب بری در این شهرستان به جدیت این موضوع را دنبال می کند به طوری که امسال مساحتی حدود ۷۰۰ هکتار زراعت چوب در سطح و محاط اراضی کشاورزی و ملی با مشارکت شرکت های دولتی و غیر دولتی و اشخاص حقیقی حقوقی با تعداد بیش از ۳۰۰ هزار اصله نهال اوکالیپتوس و صنوبر صورت خواهد گرفت که حدود ۲۰۰ هکتار آن انجام و مابقی آن نیز در اجرا است.

وی افزود: این در حالی است که در سال های گذشته ۲۰۰ هکتار زراعت چوب در این شهرستان به انجام رسیده و بخشی نیز در حال بهره برداری می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس بیان داشت: زراعت چوب ضمن اینکه به تامین نیاز چوبی کشور کمک می کند باعث تلطیف هوا و ایجاد مناسب در اطراف خود می شود به طوری که مکان مناسبی برای حفاظت از حیات وحش و پرندگان ایجاد می گردد.

رحمانی در ادامه اضافه کرد: با در پیش رو داشتن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری شعار هفته منابع طبیعی امسال ” همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعت” انتخاب گردیده است که انشالله امسال نیز تمامی اقشار جامعه وارد کار شوند و با کاشت حداقل یک نهال به حفاظت از طبیعت کمک نمایند.

وی در پایان خاطر نشان کرد تمامی افراد دواطلب و علاقمند به طبیعت جهت دریافت نهال رایگان به منظور زراعت چوب می توانند به اداره منابع طبیعی شهرستان مراجعه نمایند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۸

۰۳ اسفند ۱۳۹۹

کد خبر :

90560

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک