امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

 بیش از ۳ میلیون جلد کتاب درسی در گلستان آغاز شد 300x210 - توزیع بیش از ۳ میلیون جلد کتاب درسی در گلستان آغاز شد آموزش و پرورش- ترکمن نیوز-  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان از آغاز توزیع سه میلیون و ۵۰۰ جلد کتاب درسی در گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، قدرت الله نظری اظهار کرد: توزیع کتاب از طریق سامانه برای دانش آموزان ابتدایی در پایه ششم و دانش آموزان فنی و حرفه ای و کار دانش صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر چهار ماه از زمان ثبت در سامانه و سفارش کتاب درسی می گذرد، اولیا و مدیران مدارس به شکل گروهی، همچنان نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام می کنند.

نظری افزود: در سطح کشور ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی وجود دارد که سهم گلستان از این مقدار سه میلیون و ۵۰۰ جلد است.

وی با بیان این که بیش از هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب درسی در سطح کشور آماده شده است، گفت: تمامی کتاب ها با عناوین مختلف در بخش ثبت سامانه ای به شهرستان ها تحویل داده شده و از اول مهرماه از طریق مدارس در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

۳ عنوان کتاب درسی دوازدهم از مرکز نشر تحویل داده نشده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان گفت: در پایه دوازدهم،‌ همه عناوین به جز سه عنوان هنوز از مرکز نشر کتب درسی به ما تحویل داده نشده است اما در آینده نزدیک تحویل داده خواهد شد و آن را در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم.

نظری در رابطه با قیمت کتاب درسی گفت: امسال برنامه داریم که کتب با قیمت پشت جلد به فروش برسد و حتی از منگنه کردن کتاب در مدارس و شهرستان ها جلوگیری شود و این کار توسط خانواده ها صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دانش آموزان پایه اول ابتدایی که در مرحله اول سنجش حضور نداشتند می توانند در مرحله دوم که ۱۵ شهریور ماه آغاز می شود، شرکت کنند.

نظری گفت: دانش آموزان بعد از انجام سنجش در سامانه «سناد» ثبت می شوند و کتب درسی دانش آموزی براساس سامانه سناد سفارش داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان متوسطه اول پایه هفتم و متوسطه دوم پایه دهم برای تحویل کتب درسی باید در سامانه ثبت نام کنند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: mehrnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز