شرکت های دانش بنیان 300x200 - توجه به شرکت های دانش بنیان به اقتصاد استان کمک می کندتورکمن نیوز استاندار گلستان اظهار کرد: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری موجب ارتقا بهره‌وری می شود و به اقتصاد استان کمک زیادی می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس سه شنبه در جلسه رونق تولید و اقتصاد دانش بنیان گلستان اظهارکرد: ۵۰ میلیارد تومان برای استقرار شرکت های دانش‌بنیان در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد گلستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: سهم این استان از شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری کشور در حالی تنها یک درصد است که در بخش کشاورزی، گردشگری و خدمات جزو ۱۰ استان برتر محسوب می‌شود.

حق شناس با بیان اینکه خام‌فروشی محصولات کشاورزی، صنعت و خدمات در گلستان سبب شده تا درآمد ناخالص استان و اشتغال آن پایین‌تر از میانگین کشور باشد، اضافه کرد: درحالی که میانگین اشتغال در بخش صنعت کشور ۳۱.۵ درصد، بخش خدمات ۴۹.۶ درصد و بخش کشاورزی ۱۸.۹ درصد است اما این آمار در گلستان در بخش خدمات ۹ درصد و دربخش صنعت پنج درصد کمتر از میانگین کشور است.

وی ادامه داد: برای افزایش ارزش افزوده بخش کشاورزی در استان، دولت مجوزهای لازم را برای استقرار صنایع تبدیلی مرتبط داده است و انتظار داریم تا پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان به ظرفیت بخش کشاورزی گلستان نگاه ویژه‌ای داشته باشند تا ارزش افزوده بیشتری عاید استان شود.

استاندار گلستان گفت: امضای تفاهم‌نامه ایجاد کارخانه نوآوری گرگان، مرکز جامع نوآوری گنبدکاووس و زیست بوم گردشگری مهمترین مصوبات سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به استان است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۹

۲۶ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61583

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک