امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

1398113018421213719728674 150x150 - توان پزشکیان و پاکسازی دولت از خس و خاشاکترکمن نیوز: انتخابات ریاست جمهوری خرداد 1400 با خبرهای از راه رسیده و در راه مانده زنده شدن پیکر بی رمق و کوبیده شده ” برجام ” کم کم دارد شکل و شمایل خود را پیدا می کند.

در اردوگاه اصول گرایان ترافیک حضور چهره ها و مشتاقان صندلی پاستور کم نیستند و بسیاری پرچمدار وصف واژه اصلح می باشند و بعید به نظر می رسد در قالب تلاش جهت وفاق و همدلی بتوانند همگان را زیر عبای سیدی والا مقام جمع کنند اما اگر چه سخت ولی ناممکن نخواهد بود.

ولی در جبهه متحد اصلاحات ؛ عقلای قوم و نخبگان عرصه آن با نگاهی موشکافانه و نقادانه به گذشته و راهی که تاکنون رفته اند و عواقب و جزای حمایت های بدون تضمینی که از افراد بسته به تحمیل شرایط داشته اند ، در وصف و تشبیه آن چه تاکنون از نادرست های نوشته خود درآورده اند به فصل الخطاب ” نقطه، سر خط ” رسیده اند و ظاهرا دیگر قرار نیست اشتباه مجدد تکرار شود.

جبهه اصلاحات با شفافیت کامل مسیر چگونگی انتخاب نامزد نهایی خود را اعلام نموده است و مشهود روشن آن است که قرار نیست غریبه ای دیگر را حمایت کنند و دور باطل ندامت و پشیمانی حاصل آید.

از دکتر عارف که از مدت ها قبل اسب خود را زین کرده است اما موج منفی و انتقاد های بسیاری که سایه به سایه او را تعقیب می کنند و یقه او را آزاد نمی کنند و امیدی به او ندارند تا جوادظریف که این روزها مجدد نام او چهره مخالفان و معاندین توسعه و رفع تحریم ها را درهم گرفته نموده و همچنان بر نیامدن عرصه انتخابات تاکید دارد که عبور کنیم یک چهره راست قامت و با صلابت و زبانی بدون لکنت وارد عرصه شده است که شاید بتوان گفت کارنامه ای شفاف و روشن دارد .

دکتر مسعود پزشکیان همواره در طول خدمت خود نشان داده با کسی تعارف ندارد و برای گرفتن حقی در هر جایی دست لرزان و پای لنگانی ندارد. پزشکیان یکی از معدود نفراتی است که جبهه اصلاحات ایران به درستی می تواند پشت او قرار گیرد ، برنامه مدون شدنی از او مطالبه کند و سپس عملکرد او را به سختی مواخذه کند و بدون اما و اگر آتی برنامه اجرایی را پیگیری کند .

او به مدد تجربه اش نقاط کور بدنه دولت را می شناسد و می تواند به نیکی نیروهای مزاحم ، بی اراده و رانت طلب چسبیده به بدنه فشل دولت کنونی را همانند خس و خاشاک از دولت پاک نماید . به نظر می آید پزشکیان اراده ” شدنی ها ” باشد نه اینکه پس از چهار و یا هشت سال مکرر ،مردم شنوای ” نشد ها ” باشند.

✍️ عباس مهدی زاده

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز