امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۷۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

farmandar 9e 300x197 - تهیه سند توسعه روستاهای گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-   فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: سند توسعه روستاهای شهرستان در دست تهیه قرار دارد و در گام نخست این سند برای روستاهای بخش مرکزی تدوین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،   عبدالقدیر کریمی امشب در جمع دهیاران و شوراهای بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس اظهارداشت: به دنبال این هستیم تا در هر روستا از حوزه شهرستان گنبدکاووس به ویژه در بخش مرکزی، یک پروژه را با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های آن روستا و بومی بودن پروژه دایر کنیم.

وی افزود: مهمترین انتظار ما از دهیاران و شوراهای روستاها این است که در حوزه تولید و اشتغال ایده‌های اقتصادی قابل اجرا دهند تا اتفاقات بهتری در حوزه معیشتی و اقتصادی روستاها بیفتد.

معاون استاندار تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در حوزه روستاها عدم ایجاد و توسعه فضای سبز بوده و این روزها بهترین فرصت برای نهال‌کاری و درختکاری است.

وی با اشاره به کشت‌های گلخانه‌ای تاکید کرد: دهیاران و شوراها م‌ توانند کشت‌های گلخانه‌ای در مقیاس کوچک و متوسط را ترویج و توسعه دهند زیرا این کشت‌ها علاوه‌بر توجیه اقتصادی مناسب اشتغالزایی خوبی نیز ایجاد کرده و باعث تولید محصولات ارگانیک می‌شود.

کریمی یادآورشد: با توجه به بحث آموزش که یکی از مهمترین مباحث جامعه در راستای شاخص‌های توسعه است، معتقدیم آموزش تخصصی دهیاران، شوراها و حتی مردم عادی از الزامات است تا این افراد به حقوق شهروندی خود واقف باشند.

وی با اشاره به همایش بزرگ پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری همگانی شهرستان گنبدکاووس گفت: روز جمعه ۱۱ اسفندماه شهرستان گنبدکاووس شاهد یک همایش بزرگ، با عظمت و باشکوه، پیاده‌روی همگانی و دوچرخه‌سواری خواهد بود و قرار است قریب به ۵۰۰ هزار بلیط در سطح شرق گلستان از علی‌آبادکتول تا مراوه‌تپه برای حضور گسترده مردم توزیع شود و برای نخستین بار در کشور و استان جوایز آن با ورزش همگانی سنخیت دارد./تسنیم

گردآوری؛ گروه خبری ترکمن نیوز

www.turkmensnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز