امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

سوزی 2 300x200 - ته‌سیگار و سوزاندن کاه‌وکلش، عامل اصلی آتش‌سوزی در گندمزارهای گلستانترکمن نیوز-  رییس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گلستان ته‌سیگار روشن و سوزاندن کاه‌وکلش را از علل مهم آتش‌سوزی گندمزارهای این استان برشمرد و گفت:‌ رانندگان هنگام عبور از کنار گندمزارها بیشتر احتیاط کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مریم برزنونی در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: پرتاب ته‌سیگار روشن در مزارع مانند انبار باروت عمل می‌کند و پس از شروع آتش، وزش باد و گرمای هوا، شعله‌ها را گسترش می‌دهد.

وی از کشاورزان و مردم خواست برای جلوگیری از آتش‌سوزی مزارع گندم توصیه‌های لازم را رعایت کنند، گاهی اوقات پرتاب یک ته‌سیگار روشن از سوی رانندگان عبوری از کنار جاده می‌تواند آتش را به جان گندمزارها بیندازد.

رییس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گلستان تاکید کرد: زمین‌های کشاورزی در تمامی پهنه استان پراکنده است و کشاورزان و مردم برای جلوگیری از آتش‌سوزی مزارع باید توصیه‌های لازم را رعایت کنند.

وی با اشاره به آثار منفی سوزاندن کاه‌وکلش، گفت: با وجود تمامی فعالیت‌های آموزشی و ترویجی در خصوص تبعات سوزاندن کاه‌وکلش باز هم برخی کشاورزان اقدام به سوزاندن بقایای گیاهی می‌کنند که وزش باد و گرمای هوا، احتمال آتش‌سوزی گسترده را افزایش می‌دهد.

رییس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: سوزاندن کاه و کلش براساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۴۵ احیا و حفظ مراتع و عرصه‌های جنگلی جرم تلقی شده و کشاورزان خاطی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز