امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۵۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    45033

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:51 | ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

shahid kaseb turkmen1 300x151 - تنها شهید ترکمن انقلاب «جانعلی کاسب»: به آغوش اسلام عزیز بیاییدگزارش خبری-ترکمن نیوز-  ای برادران دین! من یک دست قرآن و با دست دیگر سلاح برگرفته و سینه دشمن را به آتش می کشم تا تو آزاد آزاد زندگی کنی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ «شهید جانعلی کاسب »، یکم مرداد ،۱۳۳۳در روســتای «خواجه نفس» از توابع شهرستان بندرترکمن به دنیا آمد، پدرش «الله‌یار» و مادرش «انه‌بخت نام»، داشــت. دانشــجوی دوره دکترا در رشته پزشکی و کارمند سازمان تجهیزات و نوســازی مدارس بود، ســال ۱۳۵۵، ازدواج کرد، ششم بهمن ،۱۳۵۷ در سنندج توسط نیروهای رژیم شاهنشــاهی بر اثر اصابت گلوله به ســر، شهید شد. مزار او در گلزار شــهدای روستای «قره‌ســنگر چپاقلی» تابعه شهرستان زادگاهش قرار دارد.
پس از دوران طفولیت در سن هفت سالگی وارد کلاس درس شد و تا کلاس پنجم ابتدایی را در مدرسه شهادت و دوران راهنمایی را در مدرسه هدایت و دوران متوسطه را نیز با اخذ دیپلم در شهر بزرگ تهران به پایان رسانید، او به خدمت مقدس سربازی رفت و دوران آموزشی نظامی و دوران سربازی خود را در شاهرود در جهاد کشاورزی به طور امریه به اتمام رساند.
پس از به پایان رساندن خدمت سربازی برای گذراندن معیشت خانواده به سنندج رفت و در آنجا به استخدام آموزش و پرورش استان سنندج در آمد و در مدرسه راهنمایی به تدریس زبان انگلیسی مشغول شد، او دارای پنج برادر و سه خواهر بود و بعد از یک سال پس از استخدام شدن با مشورت خانواده با یک دختر اصیل ترکمن گمیشانی ازدواج کرد، هنوز از ازدواج آنان یک سال نگذشته بود که انقلاب شد و در سال ۱۳۵۷ در ششمین روز ماه بهمن به اصابت گلوله در استان سنندج توسط رژیم زور گوی پهلوی به دیدار الهی پیوست.
فرازی از سخنان شهید:
به آغوش اسلام عزیز بیایید، این اسلام و انقلاب اسلامی است که به همگی شما سعادت و نصرت می‌دهد. ای برادران دین! من یک دست قرآن و با دست دیگر سلاح برگرفته و سینه دشمن را به آتش می‌کشم تا تو آزاد آزاد زندگی کنی، ولی تو ای برادر گوش به فرمان امام عزیز باش و سخنانش را گوش کن. اگر تو به سخنان این رهبر عزیز توجه نکنی از خداوند خود نافرمانی کرده‌ای.
می‌دانی که خداوند همان خدایی است که همه چیز را در روی زمین برای ما آفریده است، پس برتو ای برادر مسلمان واجب است که به سخنان آن امام بزرگوار، آن روح خدا، گوش داده و او را تنها نگذاری، با هر نوع مخالفتی که علیه اسلام می‌شود سرسختانه بجنگید که در راه اسلام فوز الهی است.
در پایان از همگی شما برادران و خواهران خداحافظی می‌کنم «مرگ بر امپریالیسم جهانخوار»، «مرگ بر ایادی داخلی آنها»، «اسلام پیروز است»، «چپ و راست» و تمام دابر قدرت‌ها و مخالفان اسلام نابود است.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز