کلستان 300x197 - تمام پروتکل های ممنوعیتی برای کل استان به مدت یک هفته تمدید می شود/ممنوعیت تجمعات در عیدقربانترکمن نیوز:  استاندار گلستان ضمن تشکر از همکاری مردم و کادر درمانی در مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: خوشبختانه شدت ابتلا در طول هفته گذشته که ممنوعیت هایی لحاظ شد قابل قبول بوده و به همین دلیل تمام پروتکل های ممنوعیتی برای کل استان به مدت یک هفته (تا یکشنبه آتی)تمدید خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در ستاد استانی پییشگیری و مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: در حال حاضر نسبت تخت های بیمارستانی دولتی استان به بیماران ۳ به یک است و مردم به جهت امکانات رسیدگی نگران نباشند اما رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات ضروری است.

وی افزود: هرگونه امکانات لازم برای حفظ سلامت تک تک شهروندان گلستانی را بسیج کرده ایم و تنها مرجع رسمی آمار ویروس کرونا در استان گلستان، شخص رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان است.استاندار گلستان گفت: برگزاری هرگونه آزمون ملی بر اساس مصوبه ستاد کشوری مقابله با کرونا با رعایت مسائل بهداشتی بلامانع و هر گونه آزمون استانی ممنوع است.
دکتر حق شناس یادآور شد: با توجه به در پیش بودن اعیاد قربان و غدیر میدان دام گنبد کاووس با رعایت نکات بهداشتی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی فعالیت داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: روحانیون معزز همکاری لازم را جهت عدم شکل گیری تجمعات در اعیاد قربان و غدیر داشته باشند.
استاندار گلستان گفت: سازمان های مردم نهاد، گروه های مرجع و بسیج جهت اطلاع رسانی عمومی همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند.
دکتر هادی حق شناس خواهان نگاه همراهانه وزارت بهداشت به گلستان شد و ادامه داد: علی رغم تلاش های کادر درمانی، پزشکان، پرستاران و خیران استان در حوزه مقابله با کرونا از عدم توجهات کافی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گلستان ، گلایه مند هستیم.
لازم به ذکر است در این جلسه دانشگاه علوم پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت شیوع کرونا در گلستان ارائه کرد و بر اساس آن در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۶ نفر در مراکز درمانی استان بر اثر ویروس کرونا بستری شده اند و در طول یک هفته گذشته این رقم  ۶۹۸ نفر بوده است و این امیدواری وجود با توجه به ممنوعیت های در نظر گرفته شده و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم این رقم در روزها و هفته آتی کاهش یابد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۰

۲۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78876

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک