امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۲۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

0photo 2020 11 13 16 44 14 2 300x196 - تماس تلفنی که مانع کلنگ‌زنی شدترکمن نیوز: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار بود کلنگ احداث پانسیون در درمانگاه شهر یکه سعود با حضور نماینده مجلس و مسئولان شهرستان به زمین زده شود که با یک تماس تلفنی این کلنگ زنی لغو شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد وحیدی نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم درمجلس شورای اسلامی، روح الله حسین پور، فرماندار راز و جرگلان، حاج آخوند کمالی و فرد خیری که قرار بود در پروژه احداث پانسیون، درمانگاه یکه سعود همکاری کند در محل احداث این پروژه حاضر شدند که بعد از یک تماس تلفنی کلنگ زنی انجام نشد.

در ابتدای این مراسم بخشدار جرگلان با اشاره به جمعیت ۳۰ هزار نفری این منطقه گفت: جرگلان دارای ۴۶ روستا و سه درمانگاه در حصارچه، کلاته ابریشم و شهر یکه سعود است و نزدیک به یک سال است که مجوز شبانه روزی شدن مرکز یکه سعود صادر شده و اهالی خواستار تحقق این موضوع هستند.

نجاهی افزود: بنا به آخرین تصمیم گیری‌ها و رایزنی‌ها اعلام شد، ساختمان درمانگاه یکه سعود برای شبانه روزی شدن کفایت می‌کند و تنها نیازمند فراهم کردن پانسیونی برای مستقر شدن نیرو است که امروز با مشارکت یک خیر، کلنگ پانسیون ۷۵ متری در این درمانگاه به زمین زده می‌شود .

وی ادامه داد: در حال حاضر درمانگاه یکه سعود سه نیروی پزشک دارد و در صورت شبانه روزی شدن نیازمند سه نیروی دیگر است .

بعد از صحبت‌های بخشدار، نماینده شبکه بهداشت و درمان با اشاره به کمبود نیرو در این مرکز گفت : برای ساخت این پانسیون و تجهیزات مورد نیاز یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است اما بزرگترین مشکل ما تامین نیرو از استان است .

محمد وحیدی، نماینده پنج شهرستان در مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن سخنان نماینده بهداشت با سید احمد هاشمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تماس گرفت.

هاشمی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان توان تامین نیرو برای شبانه روزی شدن درمانگاه شهر یکه سعود را ندارد ،گفت: در حال حاضر همچنین به دیگر پزشکان ۵۰۰ میلیون تومان بدهکار است.

این پاسخ برای وحیدی نماینده مجلس شورای اسلامی قانع کننده نبود و در پاسخ به دکتر هاشمی گفت : مردم ۳۰ هزارنفری بخش جرگلان حق برخورداری از یک مرکز شبانه روزی دارند.

وحیدی ادامه داد: در حالی که دانشگاه علوم پزشکی استان توان تامین نیرو را ندارد، لزومی نیز به احداث پانسیون در این مرکز وجود ندارد و با مشورت سایر افراد حاضر در محل از کلنگ زنی این پروژه خودداری کردند.

بر اساس گزارش سال‌هاست مردم شهرستان رازوجرگلان منتظر ساخت بیمارستان در این شهرستان هستند که این وعده بنابه دلایلی در این منطقه محقق نشده است.

شبانه روزی شدن درمانگاه ها یکه سعود در سایه نبود بیمارستان یکی از راهکارهای رفع بخشی از کمبود بیمارستان در شهرستان راز و جرگلان است که این مهم نیز به دلیل فراهم نبودن شرایط مورد نیاز تاکنون بدون نتیجه مانده است.

گزارش از: صاحب جمال رحیمی

منبع: عصر اترک

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز