گلستان - تلفات پرندگان در میانکاله به سواحل گلستان هم رسید/ مردم از دست زدن به لاشه پرندگان خودداری کنندترکمن نیوز:   رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان از پیدا شدن لاشه بیش از ۸۰۰ پرنده در سواحل استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمود شکیبا در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران گفت: روز گذشته لاشه بیش از ۸۰۰ پرنده از سواحل بندر گز جمع آوری شد.

او افزود: از ابتدای شروع تلفات در میانکاله ما در سواحل استان پایش روزانه را در دستور کار قرار دادیم.

شکیبا ادامه داد: ۹۰ درصد لاشه پرندگان جمع آوری شده از گونه چنگر هستند و تعدادی مرغابی و فلامینگو هم در بین آن‌ها وجود دارد.

او گفت: به احتمال زیاد همان گونه که دامپزشکی اعلام کرده است بوتولیسم عامل این تلفات بوده، اما جای شک و شبهه هم وجود دارد.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان در مورد تماس مردم با این لاشه‌ها گفت: از مردم می‌خواهیم در مواجه با لاشه این پرندگان از دست زدن مستقیم به آن‌ها خودداری کنند چرا که آنفلوانزا هم در بین پرندگان در حال شیوع است و ممکن است پرنده‌ای که بر اثر سم بوتولیسم تلف شده به این آنفلوانزا هم مبتلا بوده باشد از این رو توصیه می‌کنیم مردم در مواجه با این پرندگان تلف شده از دست زدن به آن‌ها خودداری کنند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۷

۳۰ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

90432

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک