گلستان 5 - تلاش داریم تا مشکلات صادراتی با ترکمنستان مرتفع شودترکمن نیوز:  استاندار گلستان با تاکید بر ظرفیت های بالای صادراتی استان اظهار کرد : تلاش ما ارتقا صادرات از طریق توسعه روابط با کشورهای همسایه است و در این مسیر  همراهی بخش خصوصی بسیار ارزشمند خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس  در چهل و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و هفتمین کارگروه توسعه صادرات استان تصریح کرد: صادرات استان گلستان همچون دیگر استان های کشور تحت تاثیر شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا قرار گرفته اما خوشبختانه مراودات ریلی با جمهوری ترکمنستان همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تلاش ما احصا مشکلات صادراتی دستگاه های اجرایی با جمهوری ترکمنستان از طریق وزارتخانه های متبوع ذاست و امیدواریم در جلسات مشترک موانع صادراتی مرتفع گردد.
استاندار گلستان گفت: ظرفیت های صادراتی استان قابل توجه است و علی رغم تمامی مشکلات طی ۹ ماهه نخست امسال ۸۰ میلیون دلار صادرات از گلستان صورت گرفته است.
حق شناس یادآور شد: مهمترین بازارهای هدف صادراتی محصولات گلستان کشورهای عراق, ترکمنستان و قزاقستان بوده اند و بیش از ۵۰ درصد محصولات به این کشورها صادر شده است.
وی ادامه داد: تلاش ما تحقق هدف صادراتی ۱۱۳ میلیون دلار در سال ۹۹ است و در این راه بخش خصوصی که ۹۵ درصد صادرات استان را انجام می دهد.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: عمده محصولات صادراتی از گلستان شامل سیمان, ید, اقلام کشاورزی, مرغ و تخم مرغ می شود.
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۳

۱۶ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88170

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک