امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ابراهیمی 2 300x225 - تلاش انجمن جذب سرمایه‌گذار در اموال غیرمنقول ترکیه برای جذب سرمایه برای فروش اموال غیرمنقول به خارجیانترکمن نیوز:  رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه گفت: انجمن جذب سرمایه گذار در اموال غیر منقول ترکیه جذب ۱۵ میلیارد دلار سرمایه برای  فروش اموال غیر منقول به خارجیان را در برنامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سید جلال ابراهیمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: خارجیان در ترکیه بیشترین سرمایه گذاری را با خرید اموال غیر منقول به ویژه مسکن انجام می‌دهند.

وی گفت: با اعلام مجمع معرفی سرمایه گذاران خارجی ترکیه صدی چهل و پنج سرمایه گذاران خارجی در ترکیه ترجیح می‌دهند با خرید اموال غیر منقول در ترکیه پول‌ها و سرمایه های خود را تضمین کنند و از سپرده گذاری در بانک ها خودداری می‌نمایند.

ابراهیمی گفت: برنامه‌ریزی و اهداف مرکز جذب سرمایه گذاری خارجی برای سال ۲۰۲۳ جلب سرمایه ۱۵ میلیارد دلاری در حوزه اموال غیر منقول است.

وی ادامه داد: این مرکز که به نام گیگدر GIGDER نامیده می‌شود، با برنامه‌ریزی و شناسایی سرمایه‌های سرگردان و توسط بازار سنج‌های خود برای اموال غیرمنقول ترکیه بازاریابی می‌کند که علاوه بر فروش مسکن، فروش کارخانجات، مشارکت در کشت و صنعت‌ها، واگذاری فروش زمین‌های کشاورزی و … را در برنامه خود دارد.

ابراهیمی افزود: طبق اعلام این مرکز ۴۵ درصد از سرمایه گذاران در غیر اموال غیر منقول، ۲۷ درصد آنها برای اخذ پاسپورت ترکیه و اخذ اقامت دائم و سکونت در ترکیه اقدام به سرمایه گذاری می‌کنند.

وی گفت: در ترکیه از ۴۸ کشور در اموال غیرمنقول سرمایه گذاری شده است که پراکندگی این سرمایه گذاری در ۱۲ شهر است.

گفته می‌شود که گروه‌های سرمایه گذاری غیرمنقول در حوزه کشاورزی و مسکن واحدهای صنعتی بیشتر ورود کرده‌اند. در گزارشات این مرکز برای معرفی امکانات سرمایه گزاری در ترکیه است. به هشت زبان در سرتاسر سفارت خانه‌های خارجی در اختیار توریست‌ها، گردشگران، بازرگانان قرار داده می‌شود و این امر یکی از عوامل جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه است. این مرکز بیشترین جذب مخاطب را در حوزه بازنشستگان داشته که ۲۳ درصد سرمایه گذاران را در بر می‌گیرد. میانگین سنین خریداران اموال غیرمنقول و بیشترین گروه‌های خریدار پزشکان و مهندسین هستند و برای سرمایه‌گذاری، انگلیسی‌ها برای زندگی کردن، روس‌ها برای ایام تعطیل اقدام به سرمایه‌گذاری در اموال غیرمنقول بالاخص در حوزه مسکن  دارند که هفتاد و پنج درصد آنها برای اخذ اقامت اقدام می‌کنند. از این تعداد ۹۰ درصد ساختمان‌های نو خریداری می‌کنند و ۱۱ درصد ابنیه دست دوم.

رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه گفت: به دنبال کاهش فروش مسکن دست دوم به میزان ۷/۳۷ درصد نسبت به سال قبل و ۲/۳۸ درصد کاهش در کل فروش مسکن در ترکیه اقداماتی از سوی انجمن های بازارسنجی و بازاریابی و تحقیقات در حوزه مسکن برای رونق دهی به اقتصاد و حوزه ساخت و ساز در ترکیه در حال انجام است.

مصاحبه از: سلیمان هیوه چی
خبرنگار گروه اقتصادی ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز