امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۱,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    88725

  • /
  • تاریخ :

    ۲۶ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

23 - تلاش ازبکستان برای جذب 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سال 2021ترکمن نیوز:  مقامات وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان اعلام کردند: «تاشکند» در نظر دارد تا در سال ۲۰۲۱ میلادی معادل ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مقامات وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان اظهار داشتند: بر اساس پیش بینی ها، حجم سرمایه گذاری های خارجی معادل ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است که ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار آن سرمایه گذاری های مستقیم خارجی می باشد. همچنین در سال جاری میلادی ۲۲۶ طرح بزرگ صنعتی اجرا و ۳۴ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

همچنین در چارچوب برنامه های سرمایه گذاری منطقه ای در سال جاری معادل ۹ میلیارد و ۵۱ میلیون و ۶۷۵ هزار دلار جذب و ۷ هزار و ۱۰۶ طرح سرمایه گذاری اجرا شود که در نتیجه این حدود ۱۶۲ هزار فرصت جدید شغلی ایجاد خواهد شد.

نمایندگان وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان خاطرنشان کردند: در سال جاری میلادی موضوع واردات این کشور از کشورهای جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع، آسیای مرکزی و جنوبی، ترکیه، کره جنوبی و چین بررسی و همچنین پتانسیل های سرمایه گذاری و صنعتی مناطق تجزیه و تحلیل خواهد شد.

به گفته نمایندگان وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی، در سال ۲۰۲۱ میلادی حجم پیش بینی شده صادرات در سطح ۱۷ میلیارد دلار قرار می گیرد که این در نتیجه افزایش صادرات در زمینه های مانند کشاورزی، نساجی و …. امکان پذیر خواهد شد. همچنین برنامه ریزی می شود بیش از ۲ هزار واحد کارخانه در زمینه صادرات فعالیت کند و صادرات ۱۲۰ انواع جدید فرآورده های ساخته شده انجام شود.

گفتنی است، در سال گذشته میلادی بر اساس برآوردهای مقدماتی، حجم سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در سطح ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار قرار گرفته است. در چارچوب برنامه سرمایه گذاری ۱۹۷ طرح اجرا و ۳۸ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

علاوه بر این، در چارچوب برنامه های منطقه ای سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۵۸۶ طرح به ارزش کلی ۵ میلیارد و ۶۴۲ میلیون و ۹۷۵ هزار دلار اجرا و ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ فرصت جدید شغلی ایجاد شده است.

حجم صادرات در سطح ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار قرار گرفته است.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com/
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز