تابعیت 300x150 - تقدیر سازمان ملل از ترکمنستان در موضوع اعطای تابعیتتورکمن نیوز:  نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکمنستان با اشاره به تصویب قانون مربوط به تسهیل صدور تابعیت به کودکان در این کشور گفت: تلاش عشق آباد در این زمینه باید در جامعه بین‌المللی الگو قرار گیرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «یاسکو آدو» نماینده کمیساریایی عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکمنستان تلاش «عشق آباد» در زمینه مبارزه با بی‌تابعیتی در این کشور مثبت ارزیابی کرد.

وی با اشاره به تصویب قانون مربوط به تسهیل صدور تابعیت به کودکان در این کشور گفت: تلاش عشق آباد برای حل مسائل بی‌تابعیتی باید در جامعه بین‌المللی الگو قرار گیرد زیرا  اصول حقوقی جدید بر داشتن تابعیت بین کودکان تاکید دارد.

این مقام تصریح کرد: ارزیابی سیاست کشورها در زمینه مبارزه با بی‌تابعیتی راحت نیست اما انگیزه دولت‌ها برای حل این مسئله همانند کاهش تعداد افراد فاقد تابعیت مهم است.

آتو خاطر نشان کرد: ما برنامه کاهش افراد فاقد تابعیت در ترکمنستان تا سال ۲۰۲۴ را ارزشمند می‌‌دانیم.

شایان ذکر است که نمایندگان ترکمنستان در سازمان ملل در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ در شهر «ژنو» از اجرای برنامه کاهش افراد فاقد تابعیت خبر دادند.

طی ۱۵ سال گذشته حدود ۲۳ هزار فرد بدون تابعیت گذرنامه‌های ترکمنستان را دریافت کردند.

دولت ترکمنستان خواهان پیروزی کامل بر بی‌تابعیتی در سال ۲۰۲۴ است. بر اساس اطلاعات کمیساریایی عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکمنستان تاکنون در این کشور ۹۹٫۶ درصد اشخاص بدون تابعیت گذرنامه ترکمنی دریافت کردند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۰

۲۷ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80911

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک