امروز : پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

در انتخابات مجلس 300x198 - تغییر در انتخابات مجلس | حد نصاب کسب رأی در حوزه‌های انتخابیه ۲۰ درصد شدتورکمن نیوز: سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون حد نصاب کسب رأی در حوزه‌های انتخابیه ۲۵ درصد بود که در انتخابات پیش روی مجلس با کسب ۲۰ درصد از آرای صحیح محاسبه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سیداسماعیل موسوی در جلسه ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار داشت: تاکنون حد نصاب کسب رأی در حوزه‌های انتخابیه، ۲۵ درصد بود که در انتخابات پیش روی مجلس، با کسب ۲۰ درصد از آرای صحیح محاسبه می شود.

وی افزود: این موضوع باعث خواهد شد انتخابات در حوزه‌های کمتری به دور دوم برسد.

موسوی از تلاش برای برگزاری انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: در دوره گذشته در ۱۳۹ شهر کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد. در برگزاری انتخابات در سالجاری برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در حوزه‌های انتخابیه برنامه‌ریزی شده که از طریق هماهنگی با شورای نگهبان و با توجه به شرایط و امکانات موجود، در این زمینه اقدام خواهد شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه با توجه به مواد قانونی مرتبط، روز انتخابات دوم اسفندماه تعیین شده است، افزود: حداکثر زمان برگزاری انتخابات تا ساعت ۲۴ بوده و مجریان انتخابات در صورت تمدید زمان قانونی رأی گیری تا این ساعت فرصت دارند اخذ رأی کنند و بلافاصله پس از این ساعت، سامانه رأی گیری مسدود خواهد شد. به همین دلیل برنامه‌ریزی و دقت نظر فرمانداران برای جانمایی مناسب شعب اخذ رأی به منظور تسهیل فرایند رأی گیری، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به اصلاحات و تغییرات قوانین انتخابات از سال ۱۳۹۵ تاکنون، خواستار بررسی تفاوت‌های این قانون با قوانین قبلی توسط فرمانداران شهرستان‌های استان برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ۹۸ شد.

موسوی هم چنین تأکید کرد: آمار رسمی واجدین شرایط شرکت در انتخابات، منحصراً از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات توجیهی متعدد و اختصاصی برای ۳۱ استان در قالب بیش از ۷۰ ساعت جلسه توجیهی- آموزشی، گفت: تاکنون نشست‌های منطقه‌ای در استان‌های کشور برگزار شده و سعی می‌شود با آسیب شناسی روند برگزاری انتخابات، برنامه‌ریزی‌های مناسبی در راستای برگزاری شایسته انتخابات مجلس انجام شود.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع:mehrnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز