امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

نمونه مراوه تپه 300x199 - تغییر الگوی کشت، توسعه اقتصادی و کشاورزی مراوه تپه را دنبال دارداخبار مراوه تپهتورکمن نیوز: فرماندار شهرستان مراوه تپه گفت: آینده روشن برای مراوه تپه با تغییر الگوی کشور متصور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ امانگلدی ضمیر در حاشیه بازدید از باغ زیتون یکی از کشاورزان شهرستان مراوه تپه اظهار داشت: مزرعه این کشاورز نمونه مراوه تپه ای پایلوت و الگویی برای تغییر الگوی کشت است.
در این بازدید کشاورز نمونه مراوه ای به فرماندار گفت: در سال ۱۳۸۰ با ارائه طرح و دریافت ۱۵ هکتار عرصه از منابع طبیعی و با همکاری جهاد کشاورزی اقدام به کشت ۱۵ هکتار زیتون نمودم که به لطف خداوند این مزرعه بعنوان پایلوت شناخته شده و دیگر عزیزان علاقه مند به باغداری، این کار را ادامه دادند .
حاج جان محمد گرگانلی دوجی افزود: در آینده قصددارم با ۳هزار بوته 400 هزار هکتار دیگر را زیر کشت قرار دهم.
این کشاورز با اشاره به وجود زمینه های دیگر این شهرستان گفت : از آنجائیکه این مزرعه در مسیر آرامگاه مختوقلی فراغی قرار دارد زمینه ای برای ایجاد یک مجتمع گردشگری بوده لذا در آینده قصد راه اندازی چنین مجتمعی را در داخل این عرصه دارم .
وی افزود، بنده ۱۵ هکتار دیگر از ارضی کشاورزی خود در حاشیه اترک را به کشت زیتون اختصاص دادم ولی در سیل اخیر بخاطر تعریض پل جاده جایگزین سدچایلی بر روی رود اترک بسیاری از اراضی کشاورزی بنده و دیگران تخریب گردید.
فرماندار مراوه تپه ضمن تحسین ایده و اراده گرگانلی دوجی ، در خصوص توسعه باغ و راه اندازی مجموعه گردشگری وی قول حمایت جدی داده و گفت: این مزرعه ضمن تولید محصول زمینه خوبی برای مجموعه گردشگری می باشد که برای توسعه و تشویق کشاورزان به چنین تغییر الگوی کشت خوبی برای سایر  کشاورزان شهرستان بوده و از فعالین این عرصه حمایت خواهیم داشت.
گزارش از: عطابردی خانی

خبرنگار تورکمن نیوز در شرق گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز