امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۹,۶۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

namayandegan 6b 300x193 - تغییرات جدی در فرمانداران استان گلستان آغاز می شود/دخالت نمایندگان استان در انتصاب فرماندارانگلستان-ترکمن نیوز-  تغییرات جدی در فرمانداران استان گلستان از هفته آینده اغاز می شود و حمیدی، سالاری، حسینی و قاضوی به ترتیب به عنوان فرماندار کلاله، رامیان، آزادشهر و گالیکش معرفی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  بعد از گذشت چند ماه از انتصاب استاندار گلستان ، بالاخره تغییرات مدیریتی در استان گلستان شدت بیشتری می گیرد و قرار است از هفته آینده فرمانداران چند شهرستان استان گلستان تغییر کنند .

در همین راستان کمی قبل تر، حسن هدایتی فرماندار علی آباد کتول، الیاس هیوه چی فرماندار بندرترکمن و حسین احمدی نیز به عنوان فرماندار بندرگز منصوب شده بودند.

اما قرار است هفته آینده “محمد حمیدی” مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گلستان و اولین فرماندار ویژه گنبد کاووس به عنوان فرماندار کلاله معرفی شود و جای “نصرت برزگر” را بگیرد.

همچنین بعد از اینکه علیرضا ابراهیمی نماینده آزادشهر شدیدا به دنبال انتصاب لاری کمان به عنوان فرمانداری آزادشهر بود اما با مخالفت جمعی از مردم این شهر مواجه شد ، قرار شده “سید رسول حسینی” معاون خدمات شهری منطقه ۱ شهرداری کرج به عنوان فرماندار آزادشهر معرفی شود . او جای “حبیب شفائی نوده” را خواهد گرفت .

همچنین “سید غلامرضا قاضوی” معاون فرماندار آزادشهر نیز جای “حسن خسروی” را در فرمانداری گالیکش خواهد گرفت .

همچنین منابع موثق خبر دادند که “محمود سالاری” رییس سابق دفتر فنی استانداری(در زمان هاشم مهیمنی) و مدیر عامل سابق شرکت عمران و مسکن سازان گلستان فرماندار رامیان می شود و جای “جواد صادقلو” را خواهد گرفت ، قرار است “حسینعلی همراه” که در تعزیزات آرد و نان استان بوده و اصالتا سیستانی است به عنوان معاون سالاری معرفی شود .

همچنین شنیده ها حاکیست که یکی از گزینه های جدی فرمانداری گنبد کاووس “دستمرد” معاون عمرانی فرمانداری این شهر می باشد که از سالهای گذشته نیز مطرح بوده است ، او اصالتا ترکمن بوده و گرایشات متعادلی به جناح های مختلف دارد و سلامت نفس و سلامت در حوزه کاری از جمله خصوصیات بارز اوست .

“فرهاد شیبک” معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گنبد کاووس که فرزند شهید می باشد به عنوان گزینه جدی فرمانداری مراوه تپه مطرح است ، جای “اسرافیل وزیری” فرماندار مینودشت هم فعلا با توجه به حمایت امام جمعه و سید نجیب حسینی محکم است و خبری از تغییر او شنیده نمی شود .

در همین رابطه شنیده شده که خانم خلیلی معاون حمیدی بعد از رفتن وی به کلاله ، مدیر کل دفتری شهری و شوراهای استانداری گلستان خواهد شد ، البته از مهدی کلاسنگیانی هم به عنوان گزینه احتمالی مدیر کل دفتر شهری نام برده شده است .

دخالت نمایندگان در انتصاب فرمانداران

گفتنی است که نقش نمایندگان استان گلستان در انتصاب فرمانداران زیاد است و بصورت جدی این فرضیه مطرح است که استاندار گلستان با توجه به اینکه بومی استان نیست بخش اعظم انتخاب فرمانداران را به نمایندگان سپرده چه اینکه هنگام انتصاب خود استاندار هم قولهایی بین نمایندگان و استاندار رد و بدل شده است .

از این جهت شاید “اسدالله قره خانی” را پیشتاز این قضیه بدانیم که هنوز استاندار جدید انتخاب نشده بود موافقت “عبدالرضا رحمانی فضلی” وزیر کشور را گرفت و حسن هدایتی را به عنوان فرماندار علی آباد کتول معرفی کرد .

از سوی دیگر “رامین نورقلی پور” نیز با فشارهایی که به استاندار آورد توانست عبدالحکیم فیروزی که پیش بینی می شد رقیب نورقلی پور در انتخابات بعدی مجلس باشد را برکنار و الیاس هیوه چی فرماندار سابق آق قلا را جایگزین وی کند.

همچنین منابع موثق اعلام کردند که “علیرضا ابراهیمی” هم به شدت دنبال انتصاب لاری کمان به عنوان فرمانداری آزاد شهر بود که این کار با مخالفت برخی گروهها و نهادهای این شهر مواجه شد و نهایتا ابراهیمی به دنبال چینش نیروهای منتسب به خود در رامیان ، دیگر شهرستان حوزه انتخابیه اش افتاده است .

سایر نمایندگان هم کما بیش در پی انتصاب فرماندارانی از جنس خود هستند تا بتوانند حداقل در انتخابات بعدی مشکلات کمتری داشته باشند .

از طرفی برخی دیگر از نمایندگان هم زیرکانه تر به این قضیه نگاه می کنند ، افرادی چون “نبی هزارجریبی” و “قره جه طیار” دریافتند که بخشداری مهمتر از فرمانداری است و لذا اهتمام خود در در انتصابات بخشداری گذاشته اند تا ارتباطات خود را با روستاها و بخش ها حفظ کنند و اساسا قوام فرمانداری ها به بخشداری ها و دهیاری هاست و از این جهت این تلقی وجود دارد که با فشار از پایین و چانه زنی از بالا به دنبال هدف خود هستند./گلستان ۲۴

namayandegan 6b 300x193 - تغییرات جدی در فرمانداران استان گلستان آغاز می شود/دخالت نمایندگان استان در انتصاب فرمانداران

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز