امروز : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    114368

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:03 | ۱۲ مهر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

کارچاق کن 300x151 - تعیین تکلیف بازداشتی‌های اغتشاشات گلستان/ هیچ دانشجویی در بازداشت نیستترکمن نیوز:  رییس کل دادگستری گلستان گفت: همه بازداشتی‌های اغتشاشات استان براساس دستور رییس قوه قضاییه و دستورالعمل دادستانی کل کشور، تعیین تکلیف و طبقه‌بندی شدند و برخورد قاطع و بدون اغماض با عوامل اصلی در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از دادگستری گلستان، حیدر آسیابی اظهارداشت: افرادی که نقش موثر در اغتشاشات نداشتند، کسانی که به اموال عمومی خسارت زدند و یا تجمعات را سازماندهی کردند، بر اساس این دستورالعمل، تفکیک و متناسب با آن برای دستگیرشدگان قرار قضایی صادر شد.

وی ادامه داد: همه افراد دستگیر شده در اغتشاشات، همان شب دستگیری تا صبح با حضور دادستان مرکز استان، معاونان وی و تعدادی از قضات دادسرا، تعیین تکلیف و از بازداشتگاه‌ها به زندان منتقل شدند.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده متهمان در دادسرا تشکیل و در حال رسیدگی است.

آسیابی افزود: از مجموع دستگیرشدگان در ۲ شب ناآرامی گرگان و یک شب ناآرامی گنبدکاووس، کسانی به اموال عمومی خسارت زدند، به ماموران انتظامی آسیب وارد کردند و یا سازماندهی کننده اغتشاشات بودند، همچنان بازداشتند و بقیه افراد با قید وثیقه و کفالت تا روز تشکیل جلسه دادگاه، فعلا آزاد هستند.

وی بیان کرد: هیچ دانشجویی در استان به علت اعتراض در محیط دانشگاه، بازداشت نیست.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب و بخشنامه رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور، برخورد با عوامل اصلی اغتشاشات و کسانی که به اموال عمومی خسارت زدند قاطع و بدون اغماض خواهد بود و برای سایر افراد حاضر در اغتشاشات نیز متناسب با اقدامی که انجام داده‌اند رای صادر خواهد شد .

گلستان از جمله استان‌های کشور است که در اغتشاشات اخیر، آرام بود و وضعیت حادی نداشت.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز