واحدهای تولیدی 300x225 - تعطیلی واحدهای تولیدی مشکلات بیکاری و توقف چرخه تولید را به همراه داردترکمن نیوز:  استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت حمایت از واحدهای تولیدی اظهار کرد: تلاش ما رفع مشکلات واحدهای تولیدی پیش از تعطیلی به عنوان پیشگیری است چراکه تعطیلی این واحد ها مشکلات بیکاری و توقف چرخه تولید را به همراه دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ضمن تسلیت به مناسبت ۲۸ صفر و وفات پیامبر عظیم الشان اسلام، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، تصریح کرد: کمیته ی کارشناسی ۵ نفره متشکل از ادارات صمت، اطلاعات، شرکت شهرهای صنعتی، اتاق بازرگانی و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تلاش کنند با رصد کامل واحدهای تولید استان پایش دقیقی را صورت دهند تا تولیدکنندگانی که به هر دلیل امکان تعطیلی واحدهای آنان وجود دارد شناسایی شوند و در راستای عدم تعطیلی این واحدها اقدام لازم صورت گیرد.

وی افزود: در سال جهش تولید باید تلاش کنیم زمینه رشد واحدهای تولیدی را فراهم آوریم و با رونق این واحد ها زمینه اشتغال در جامعه را فراهم آوریم.

استاندار گلستان یادآور شد: از محل اعتبارات سال ۹۹ تا کنون ۲۹۲ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحد‌های تولیدی استان گلستان پرداخت شده است .

حق شناس گفت : از محل اعتبارات تبصره ۱۸ نیز از ۹۳ درخواست مصوب شده جهت دریافت ۶۰۰ میلیارد تومان ، تاکنون به ۲۷ واحد حدود ۲۲۲ میلیارد تومان تسهیلات این بخش پرداخت شده است و از این حیث گلستان در جایگاه دوازدهم کشور قرار دارد .

وی با اشاره به اهمیت نوسازی واحد های تولیدی خاطر نشان کرد: از محل اعتبارات بازسازی و نوسازی نیز تاکنون درخواست تسهیلات ۲۱۵ واحد تولیدی استان جهت دریافت ۷۳۷ میلیارد تومان در کارگروه مصوب و جهت پرداخت به بانک‌های استان ارسال شده که ۴۶ واحد ۱۴۲ میلیارد تومان تسهیلات این بخش را دریافت نموده اند و در این بخش نیز گلستان در جایگاه سوم کشور قرار دارد .

لازم به ذکر است است در این جلسه مشکلات ۳ واحد تولیدی نیز بررسی و تصمیمات لازم با حضور استاندار گلستان اخذ گردید.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۵

۲۴ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84347

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک