گلستان محدودیت های کرونایی 300x160 - تعطیلی مطلق در ادارات گلستان وجود ندارد/محدودیت تردد طی هفته جاری ادامه خواهد داشتترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به روند رو به کاهش بستری های کرونایی در استان اظهار کرد: محدودیت های تردد در استان طی هفته جاری ادامه خواهد داشت و بر اساس آن تردد خودروهای غیربومی در استان ممنوع، ورود و خروج از شهر های قرمز ممنوع و تردد در شهرهای قرمز از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ممنوع است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس امروز شنبه ۸ آذر در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور ویدیو کنفرانسی تعدادی از مدیران و تمامی فرمانداران همراه بود, ضمن تسلیت به مناسبت ترور دانشمند هسته ای کشور، شهید دکتر فخری زاده ، تصریح کرد: خوشبختانه روند بستری های استان از شاخص ۴٫۳۸ به ۳٫۹ کاهش یافته اما کماکان ۴ شهرستان استان شامل گرگان، بندرترکمن، آق قلا و کلاله در وضعیت قرمز، شهرستان رامیان در وضعیت زرد و باقی شهرستان ها در وضعیت نارنجی و هشدار قرار دارند.

وی افزود: خوشبختانه اجرای طرح شهید سلیمانی که با محوریت غربالگری محلات توسط پایگاه های بسیج و پایگاه های سلامت در حال اجراست، مفید بوده و امیدواریم موجب انقطاع زنجیره شیوع شود.
استاندار گلستان گفت: مبنای تعطیلی صنوف گروه بندی ستاد ملی کروناست اما بنا به ضرورت اگر اداره کل صمت و فرمانداری ها تصمیم به تعطیلی صنوفی را مدنظر دارند با دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی لازم را صورت دهند.
دکتر حق شناس یادآور شد: تعطیلی مطلق در دستگاه های اجرایی استان وجود ندارد و حضور مدیران و معاونین الزامی است و تنها در شهرهای قرمز که پیش تر مبنای حضور یک سوم کارکنان بود بنا به تشخیص مسئول دستگاه کارکنان می توانند با حداقل نفرات حاضر شوند.
وی ادامه داد: ادارات جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی و آب منطقه ای که کارمندان و پیمانکاران آنان مجبور به تردد بین شهری هستند با نیروی انتظامی هماهنگی لازم را جهت تردد داشته باشند.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: دفاتر عقد و ازدواج و همچنین دفاتر ثبت اسناد رسمی ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستند و در صورت عدم رعایت فاصله گذاری و حضور بیش از حد افراد در این دفاتر پلمپ خواهند شد، همچنین برگزاری هرگونه حراجی در سراسر استان ممنوع است و فروشگاه های زنجیره ای تنها برای ارائه محصولات غذایی و ضروری مجاز به فعالیت هستند.
دکتر حق شناس با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ممنوعیت تردد از ابتدای آذر ماه، گفت: ۴۰ درصد تردد های بین شهری و درون شهرهای قرمز کاهش یافته اما ممنوعیت تردد همچنان در هفته جاری به قوت خود باقی است.
وی همچنین از تلاش های کادر درمانی استان و همکاری تمامی مردم استان در رعایت پروتکل های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی و کاهش تردد ها تقدیر و اظهار امیدواری کرد : با ادامه این روند موجبات انقطاع زنجیره شیوع ویروس کرونا فراهم آید.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۸

۰۸ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86223

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک