ترکمن نیوز
تاریخ : امروز دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

نماینده حوزه غرب گلستان در نطق میان دستور مجلس:

رامین نور قلی پور نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامیاخبار گلستان – تورکمن نیوز – نماینده حوزه انتخابیه غرب استان گلستان طی سخنرانی نطق میان دستور مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک فرار رسیدن عید سعید فطر با اشاره به شرایط حال حاضربین المللی و کشور گفت: پرهیزازهرنوع رفتار هیجانی و تصمیم‌ گیری و تصمیم ‌سازی‌های منبعث از آن و در برابر توسل به اصول منطقی و رفتارهای ناشی از محاسبات دقیق سود و زیان در حوزه منافع ملی دربین مسئولین نظام، به‌ ویژه نهاد قانون ‌گذاری کشور و نمایندگان ملت، نه ‌تنها جهت شرایط کنونی بلکه برای همیشه یکی از ضروریات مهم و اساسی کشور به شمار می‌ رود.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  دکتر رامین نورقلی پور تصریح کرد: نمونه ‌ای از رفتارهای مورد نظر را ضمن احترام کامل به استدلال این عزیزان، می‌ توان در شرایط بعد خروج آمریکا از برجام و وقایع صحن علنی مجلس و نیز شرایط مطرح شدن لوایح چهارگانه مرتبط با مبارزه با پول شویی و مقابله با تأمین مالی تروریزم در صحن علنی مجلس مشاهده نمود.

وی افزود: به نظر می‌ رسد عملکردهای این چنینی در کنار پرداخت هزینه‌های بین‌المللی به بهای دور شدن از رفاه مورد انتظار آحاد مردم عزیز ایران در نتیجه تنگ‌تر کردن حلقه تحریم‌ها به واسطه رفتارهای خود، موجبات انتقال آن به بطن جامعه و ایجاد التهاب در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی و سلب آرامش روانی مردم بزرگ ایران می‌ گردد که دستیابی به رفاه و برخورداری اقتصادی، اجتماعی و عمومی از حقوق مسلّم ایشان بوده و از وظایف ذاتی نمایندگان مردم به شمار می ‌رود.

دکتر نورقلی پور با بیان اینکه انتظار وجود دارد تا مجلس به عنوان نهاد قانون گذاری کشور دارای ساز و کارهای واقعی عمل جمعی بوده و کارکردی مبتنی بر پشتوانه‌های علمی-عملیاتی قوی داشته باشند، اظهار داشت: علی ‌رغم پیش ‌بینی ساز و کارهایی بر اساس قوانین معمول، متأسفانه خروجی ‌های مجلس کمتر مبتنی بر کار جمعی واقعی و حاصل تشریک مساعی جدی تمامی نمایندگان مجلس می ‌باشد. در حوزه مسائل منطقه‌ ای در حال حاضر استان گلستان همانند بسیاری از استان های کشور متحمل با دو چالش بسیار عمده بحران آب و بیکاری گسترده درگیر است.

نماینده شهرستان های حوزه انتخابیه غرب استان گلستان بیان نمود: با وجود اینکه استان گلستان جزو استان های شمالی و نسبتاً پرباران کشور به شمار می ‌رود، متأسفانه در سالهای اخیر شاهد کمبود شدید آب آشامیدنی روستایی و به ویژه در مناطق شمالی و نیز شرقی آن بوده‌ایم. افت شدید سطح سفره‌های آب زیرزمینی در تمامی مناطق آن مشهود و نگرانی عمده‌ای جهت تأمین آب شرب شهری و روستایی در آینده‌ای نه ‌چندان دور ایجاد نموده است. متأسفانه در حال حاضر به تعداد زیادی از روستاهای استان و تعدادی از روستاهای حوزه انتخابیه اینجانب، کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان با استفاده از تانکر آب ‌رسانی صورت می گیرد.

دکتر نورقلی پور یکی از راهکارهای اساسی جهت حل مشکل مورد نظر را سرمایه ‌گذاری و توسعه هرچه سریعتر سیستم های آب ‌شیرین ‌کن با استفاده از سفره‌های زیرزمینی کم‌عمق موجود در منطقه دانست و ادامه داد: مسلما این راهکار می تواند موجبات کاهش فشار بر سایر سفره‌های آب موجود در دیگر مناطق استان را نیز فراهم آورد.

ازسوی دیگر در سال های اخیر شاهد عدم جاری شدن ‌آب به سدهای بالادست رودخانه‌های گرگانرود و اترک در استان گلستان هستیم که این امر موجبات خشک شدن کامل این رودخانه ها در پایین دست شده، به گونه ‌ای که شرایط زیست‌ محیطی این مناطق کاملاً تغییر یافته و اثرات منفی عمیقی بر بهداشت، سلامت، اقتصاد و اشتغال مردم منطقه می گذارد.

مهم تر اینکه این مسئله باعث ایجاد اختلال شدیدی در سیکل تولید مثل و تکثیر آبزیان دریای خزر شده و یکی از دلایل عمده کاهش شدید ذخایر آبزیان به ‌ویژه ماهیان خاویاری خزر شناخته می شود.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز، نماینده حوزه انتخابیه غرب گلستان در ادامه نطق پیش از دستور یادآور شد: این موضوع مهم، نه ‌تنها موضوع منطقه‌ ای، بلکه موضوعی ملّی وهمچنین فرا ملّی است که توجه جدی مسئولین عالی کشور را مطالبه می ‌کند. متأسفانه معظل بیکاری و کمبود اشتغال نه‌ تنها یکی از ابر چالش‌ های کشور بلکه استان گلستان بوده که این موضوع در حوزه انتخابیه اینجانب بسیار جدی ‌تر به چشم می خورد.علی ‌رغم وجود زمینه‌های بسیار مناسب جهت ایجاد تحرک برای اشتغال، این زمینه ها تاکنون کمتر مورد استفاده و توجه واقع شده اند.

دکتر نور قلی پور همچنین خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از مردم شریف این حوزه انتخابیه از گذشته، وابسته به دریا و منابع آبزیان آن و از سوی دیگر بخشی وابسته به جنگل و منابع جنگلی بوده‌اند، ممنوعیت بهره‌ برداری از این دو منبع مهم چالش‌ های مهمی را باعث شده اند که مضاعف بر مشکلات اشتغال و مسائل اجتماعی گذشته است. امیدوارم دولت محترم ضمن حمایت جدی از منابع دریا و جنگل جهت حفاظت آنها، با عظم راسخ زمینه‌های توسعه مشاغل کوچک و متوسط و صنایع بزرگ را در این منطقه بسیار مهم فراهم نماید.

خبرنگار: طاهر جانی                 انتشار دهنده: یاشار نیازی

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

 

 

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

مهمترین دستاورد سفر رییس جمهور به استان ۳ هزار میلیارد تومان اعتب...

احداث بیمارستان گمیشان تا دوسال آینده به اتمام خواهد رسید...

خوش گذرانی به سبک سردار آزمون در امارات...

مقصران مرگ کودک گرگانی معرفی شدند

شکایت شهردار یک شهر کوچک از یک خبرنگار...

شکایت شهردار مراوه تپه از مدیر سایت اولکامیز/مسئولین پاسخگوی سوال...

گلستان از سمنان به آب دریای خزر نیازمندتر است...

ورود تیم ملی به جاده اصلی

گاز شهروندان گلستانی قطع نمی‌شود

استراتژی اشتباه بکارگیری بازنشسته‌ها در آموزش و پرورش گلستان/ معل...

اختصاص ۸ میلیارد تومان اعتبار برای محافظت از پارک ملی گلستان/سایت...

معابر حاشیه رودخانه قره سو در بندر ترکمن دچار آب گرفتگی است...

مخالفت «بردی محمداف» با برنامه توسعه سیستم‌های اقتصادی، مالی و با...

هواداران چرا انتظار قهرمانی دارند؟

تعطیلی برخی مدارس گلستان به علت بارش برف...

تقدیر و تشکر امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس از مردم به جهت استقبال ...

ایجاد اشتغال، مسکن و فقرزدایی سه مطالبه مهم مردم است...

۱۳۳ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه‌های ورزش و جوانان گلستان تخصیص ...

نوسازی مجموعه سوارکاری گنبدکاووس نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار ...

بارش باران هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان”...

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاين : 17

بازديد امروز : 571

بازديد ديروز : 16758

بازديد اين هفته : 109149

بازديد اين ماه : 619594

بازديد کل : 1221540

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است . مشاوره کسب و کار

بالا