امروز : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

کیا بنیاد مستضعفان همایش 300x200 - تشریح رویکردهای جدید مدیریت در بنیاد مستضعفاناقتصادی-ترکمن نیوز-  رییس بنیاد مستضعفان گفت: برای ما همه نقاط ایران یکی است،چه شیعه چه سنی از خدمات این طرح محرومیت زدایی برخودارخواهند شد و این کار را با قوت ادامه می دهیم تا مردم به یکآرامش کاملی برسند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مهندس سعید کیا در همايش اهداي 80 هزارمين اسناد املاك علوي به محرومين در ابتدای سخنان خود با آرزوی طول عمر پر برکت برای مقام معظم رهبری و آرزوی شادی روح امام خمینی (ره) و همه شهدای انقلاب اسلامی و عرض خیرمقدم به مدعوین به ویژه رییس دفتر مقام معظم رهبری و علمای شیعه واهل سنت حاضر در جلسه در مورد طرح محرومیت زدایی اهدای اسناد واگذاری املاک علوی به محرومان کشور گفت: سال 91 آیین نامه ای توسط هیات امنای بنیاد به تصویب رسید و پس از تایید دفتر مقام معظم رهبری از سال 93، واگذاری ها شروع شد.
وی افزود: تا حالا حدود 77 هزار سند واگذاری املاک به مردم تقدیم شده که باید از آقای تویسرکانی سازمان ثبت و بنیاد مسکن تشکر کنم که همکاری بسیار خوبی داشتند. امروز هم سه هزار واحد دیگر اهدا می شود که مجموعا حدود 80 هزار سند خواهدشد.

مهندس سعیدی کیا ادامه داد: پیش بینی ما این است که تقریبا کمتر از 70 هزار سند دیگر در سطح کشور برای واگذاری باقی مانده که از همه واجدان شرایط تقاضا می کنم برای دریافت اسناد به دفاتر و ادارات کل استان های بنیاد مستضعفان مراجعه و تشکیل پرونده دهند تا این کار به خوبی انجام بشود.
وی در مورد املاک علوی نیز افزود: این املاک در حقیقت زمینهایی را که طاغوت غصب و تصرف کرده بود که بنیادمستضعفان این املاک را بر اساس منویات مقام معظم رهبری برای بهبود وضعیت اقتصادی و آرامش زندگی مردم واگذار میکند.

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیان کرد: در سال 93 که مقام معظم رهبری لطف کردند و به من حکم دادند. چند جمله به من فرمودند. من رهنمودهای ایشان را در 6 سرفصل به عنوان رویکرد مدیریتی جدید بنیاد پیگیری و اجرا می کنم که عبارتند از:
1. تبدیل بنیاد به یک بنیاد مستضعفان به معنی واقعی کلمه
2. خارج کردن یک منطقه محروم از محرومیت و استضعاف وسپس مناطق دیگر
3. تجدید ساختار بنیاد و کاهش بروکراتی
4. ترویج و اجرای مدیریت جهادی و به کارگیری جوانان مستعدو ارزشی در بنیاد
5. توجه به امور فرهنگی در بنیاد
٦. مدیریت بهینه فعالیت هایاقتصادی در بنیاد
سعیدی کیا گفت: برنامه پنجم میان مدت بنیاد با شعار: توانمندسازی اجتماعی، رشد و بهره وری و رقابت سالم امسال به اتمام رسید و برنامه ششم میان مدت بنیاد که باز هم به تایید هیات امنای محترم در همین هفته های گذشته رسید. با شعار توانمندسازی اجتماعی، بهره وری و ارزش آفرینی در سال های98 99 و 1400 اجرا خواهد شد و باید ما در این جهت کار وتلاش و فعالیت داشته باشیم.
وی در مورد مصداق های عینی و عملی رویکردهای جدید بنیادمستضعفان بر اساس منویات مقام معظم رهبری تشریح کرد: در مورد آباد کردن یک منطقه بنیاد مستضعفان با همراهی استاندار سابق کرمان و مسوولین منطقه قلعه گنج را انتخاب کردیم. و در آنجا در حال ایجاد بستر مناسبی هستیم تا مردم بتوانند کار وتلاش و ایجاد فعالیت بکنند. شعار بنیاد در قلعه گنج “کار با مردم برای مردم با جهت گیری معیشت پایدار” است.
سعدی کیا گفت: پروژه آبادانی و پیشرفت منطقه ای به حمد خداوند متعال با پشتوانه وام هایی که بنیاد می دهد رونق بسیار خوبی پیدا کرده که به شهادت مسوولین استان کرمان، نرخ بیکاری از 27 درصد به حدود 12 درصد رسیده است. در مورد قلعه گنج، اگر از من بپرسند مهمترین کار بنیاد آنجا چه بوده خواهم گفت: مردم امیدفراوانی پیدا کرده اند و کاملا امیدوارانه زندگی را ادامه می دهند.
رییس بنیاد مستضعفان گفت: ما بعداز قلعه گنج در نقاط دیگری در لنده، کهکیلویه و بویر احمد، چالدران آذربایجان غربی، مانه سمنغان خراسان شمالی، ملکشاهی در استان ایلام، زهک و قصرقند در استان سیستان وبلوچستان، گرمی در استان اردبیل، سروآباد در استان کردستان و بخش لارک و احمدی در هرمزگان را به عنوان مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت منطقه ای انتخاب کردیم و مراوه تپه را در سال آینده شروع میکنیم. چند نقطه دیگر را در سال آینده آغاز و آنها را به 14 نقطه خواهیم رسانید . برای همه اینها مدیر تعیین شده و کار با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز