امروز : دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92478

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:31 | ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

خودرو 1 300x200 - تشخیص مشکلات فنی خودرو از بوی نامطبوعترکمن نیوز: با گذشت زمان خودرو‌ها در معرض برخی از مشکلات قرار می‌گیرند که معمولاً با ایجاد بو‌های نامطبوع مختلف برای نشان دادن نقص فنی همراه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  کارشناسان اتومبیل برای جلوگیری از عملکرد بد خودرو‌ها که ممکن است هزینه زیادی برای تعمیر آن‌ها ایجاد کند از نادیده گرفتن استشمام برخی بو‌ها که در خودرو پیچیده می‌شود، هشدار دادند. این کارشناسان ۵ بویی که نشان دهنده قطعه یا بخش مشکل دار خودرو که منجر به خرابی آن می‌شود را بیان کرده اند.

 

بوی بنزین

پخش بوی بنزین در داخل خودرو نشان می‌دهد که مشکلاتی در مخزن سوخت و اتصالات داخلی موتور یا نشتی بنزین در مخزن سوخت وجود دارد و همچنین ممکن است نشان دهد که درپوش مخزن سوخت محکم بسته نشده است.

 

بوی تخم مرغ

گسترش بوی تخم مرغ نشان دهنده مشکلی در مبدل کاتالیزوری است که در سیستم اگزوز قرار دارد و منجر به ناتوانایی مبدل در تبدیل سولفید هیدروژن به دی اکسید گوگرد در طی فرآیند احتراق سوخت می‌شود.

 

بوی روغن داغ

بوی روغن داغ نشان می‌دهد مشکلی در سیستم اگزوز وجود دارد که منجر به خروج روغن از سوراخ اگزوز می‌شود و با گسترش بو حتی راننده متوجه وجود لکه‌های روغن در زیر خودرو می‌شود.

 

بوی فرش سوخته

غالباً این بو در هنگام فشار دادن ترمز اتفاق می‌افتد، در این صورت باید بلافاصله ترمز‌ها را از نظر خطر از کار افتادن آن‌ها هنگام رانندگی بررسی کرد که این امر می‌تواند باعث تصادف شود.

 

بوی لاستیک سوخته

دلیل این بو به دلیل شل شدن یکی از شیلنگ‌ها یا تسمه‌های متصل به موتور است، زیرا در معرض گرمای شدید موتور قرار داشته است. رانندگان می‌توانند با توجه به بو‌هایی که داخل خودرو و هنگام رانندگی متوجه می‌شوند در همان ابتدا با هزینه کمتری خودروی خود را تعمیر و از آسیب زدن به محیط زیست و ایجاد آلودگی هوا جلوگیری کنند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز