13980701000318 Test PhotoN 300x198 - تسهیل صدور گذرنامه در ترکمنستانترکمن نیوز:  رئیس جمهور ترکمنستان فرمان تسهیل صدور گذرنامه در این کشور را امضا کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان فرمان بهبود سیستم صدور گذرنامه در ترکمنستان را امضا کرد.

این فرمان به منظور بهبود ثبت و صدور گذرنامه برای شهروندان ترکمن است که در صفحات این سند محل اقامت، ثبت شده و همچنین برگه‌هایی مطابق با قوانین ترکمنستان در مورد مهاجرت فرد و ارگان‌های وزارت کشور را دارد.

طبق قوانین جدید، وزارت کشور مسئول صدور گذرنامه شهروند ترکمنستان به مدت ۷ روز کاری است. بر اساس این فرمان وزارت کشور باید تمام فرم‌های مربوطه به صدور گذرنامه را در شعبات این وزارت خانه تهیه نماید.

دادستان کل ترکمنستان و دادستان‌های تابعه باید از کنترل رعایت قانون در تهیه و صدور گذرنامه برای اتباع این کشور اطمینان حاصل کنند.

در این فرمان، وزارتخانه‌ها، ادارات، و موسسات دولتی صرف نظر از شکل سازمانی آنها، حق درخواست فرم یا درخواست سایر مدارک را از شهروند برای صدور گذرنامه ندارند.

وزارت کشور، مقامات منطقه‌ای و اداره عشق آباد، همراه با وزارت دادگستری، باید پیشنهادات مربوط به اصلاحات در قانون ترکمنستان را به دنبال این مصوبه تهیه و به دولت ارائه دهند.

به نظر می‌رسد که این فرمان در جهت کنترل بیشتر شهروندان و اطلاع از قصد شهروندان برای مهاجرت باشد زیرا در این کشور سفر خارجی در کل ممنوع است و تنها افراد بالای ۴۰ سال در شرایط خاص حق سفر به خارج از کشور را دارند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۰۴

۱۳ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82018

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک