امروز : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    98583

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:51 | ۲۹ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

2 300x164 - تسامح اجتماعی و دینی یکی از اصول برقراری صلح و آرامش در جامعه استترکمن نیوز: رئیس جمهور ازبکستان گفت: تسامح اجتماعی و دینی یکی از اصول برقراری صلح و آرامش در جامعه است. در کشور ما نمایندگان ادیان مختلف در فضای صلح آمیز و با توافق زندگی می‌کنند و در شکوفایی کشور سهم مناسب دارند. این بزرگ ترین سرمایه است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» در پیامی ضمن تبریک به مردم این کشور به مناسبت عید قربان گفت: زندگی آرام و صلح آمیز، برخورد صادقانه به کار در کشور مستقل برای اهداف بزرگ کاملا با ماهیت بشردوستانه دین مقدس هم‌آهنگ است.

رئیس جمهور ازبکستان در این پیام تبریک خود اظهار داشت: در این روز فرخنده و مبارک به مسلمانان کشور و تمام مردم به مناسبت جشن عید قربان که مظهر صلح و شکرگزاری، نیکی و مهربانی است، از صمیم قلب تبریک می‌گویم و بهترین احترام و آرزوهای خود را ابراز می‌کنم.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: همچنین به نمایندگی ازبکستان به تمام امت اسلام جهان، دوستان و همکاران خارجی این جشن مقدس را تبریک می‌گویم.

میرضیایف عنوان کرد: در سال‌های اخیر در نتیجه تلاش‌های فداکارانه مردم ما در تمام زمینه‌ها کارهای بزرگی برای احیا و توسعه دین مقدس، ارزش‌های ملی معنوی انجام شده است.

رئیس جمهور ازبکستان خاطرنشان کرد: هم اکنون در مرحله جدید توسعه کشور برای آموزش میراث غنی علمی اندیشمندان بزرگ و تداوم سنت‌های توام با ایده‌های بشردوستانه دین ما توجه خاص شده است.

میرضیایف ادامه داد: ایجاد آکادمی بین المللی اسلامی ازبکستان، مرکز تمدن اسلامی در ازبکستان، مراکز بین المللی و علمی و پژوهشی امام بخاری، امام ترمذی، امام ماتریدی، مدرسه عالی میر عرب، تاسیس مکتب‌های حدیث، کلام، فقه و صوفی گری، ساخت و مرمت ده‌ها مسجد و اماکن مقدس همه این‌ها نشانه کارهای بزرگ در این مسیر است.

وی گفت: امروز در ازبکستان هم زمان با حقوق و آزادی شهروندان نیازهای آنها در زمینه دینی نیز به طور کامل تامین شده است. در این ارتباط اخیرا قانون «آزادی فردی و سازمان‌های دینی» به تصویب رسیده است.

 

میرضیایف در پایان اظهار داشت: در دوران سخت کنونی پاندمی پیشنهاد علما مبنی بر برگزاری مراسم‌های دینی توسط شهروندان در خانه بدون تردید یک تصمیم درست مبنی بر حفظ زندگی و سلامتی مردم است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز