7 300x188 - ترکمنچای فوتبالی و کمد فیفا!ترکمن نیوز: الحمدالله الوافی و الکافی این روزها که یک عده برای خاص بودن و جلب توجه، فرزندشان را زیر مشت و لگد می‌گیرند و فیلمش را در فضای مجازی منتشر می کنند و یا سر فرزندشان را با داس از پشت می‌برند یا از رفقای جان مایه می‌گذارند و در کامرانیه قصر درست می‌کنند و قس علی هذا … داستان در فدراسیون فوتبال به گونه‌ای دیگر است.

در حقیقت خودنمایی در این قسمت از بلاد ورزش رنگ و بوی ارزی دارد و روشن شدن ابعاد اقدام سوفسطایی مسئولان فدراسیون فوتبال در بستن قراردادی ننگین‌تر از ترکمنچای با ویلموتس، روی آن درگذشتگان را سفید کرد تا جایی که فتحعلی شاه قاجار قلیان به دست از دیار باقی در حال پوزخند زدن به این مدل مدیریت آب دوغ خیاری ( البته با مغز گردو و پودر گل سرخ و کشمش و در شان فتحعلی شاه) در فوتبال است!

در حقیقت گُل کاری مسئولان متوسط الحال فدراسیون فوتبال کشور بر روی تپه‌های ورزشی فوتبال کماکان ادامه دارد و هر روز ابعاد تازه‌ای از این کارخرابی‌ها در نشریات و جراید منتشر می‌شود!

اخیراً ابعاد تازه‌ای از قرارداد ویلموتس کشف شده که نشان می‌دهد پول در فدراسیون فوتبال علف خرس هم نیست چرا که رقم قرارداد ویلموتس در سال اول معادل ۳ میلیون یورو، در سال دوم ۵/۲ میلیون یورو و در سال سوم نیز ۵/۲ میلیون یورو است که از این ارقام تاکنون ۲ میلیون یورو به صورت نقد و چمدانی بابت چند برد نیم بند و باخت در برابر تیم‌های درجه دو آسیایی تحویل این بابا شده است! در ضمن بابت هر برد یا تساوی پاداش‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته است.

یعنی در هیچ جای دنیا بابت مساوی نه تنها پاداشی به بازیکن و مربی پرداخت نمی‌شود بلکه ممکن است پس گردنی یا اردنگی هم نثارش کنند حتی اگر مربی پپ گواردیولا یا آقای خاص باشد!

باز هم خدا را شکر برای باخت پاداش در نظر نگرفتند، چرا که با این تحلیل مارمالاد شده که «این باخت‌ها چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌کند و زمینه‌ساز پیروزی‌های آینده هستند» می‌شد چند میلیارد تومان دیگر از حقوق کارگران و بازنشستگان را در حلقوم این مربی کاربلد بلژیکی کرد!

در حقیقت چاه ویلی که به واسطه قرارداد ننگین با ویلموتس حفر شده است به این زودی‌ها پر نمی‌شود و این بار به جای خالی کردن شستا فکر کنم باید نیم نگاهی به صندوق ذخیره فرهنگیان یا سایر صندوق‌های مشابه داشته باشند! (باور بفرمائید حساب کتاب ‌های خانوادگی از این صندوق‌ها محکم‌تر است و کسی حق ندارد نگاه چپ به آنها بیاندازد، بعد دوستان حقوق مربیان تیم ملی را از شستا پرداخت می‌کنند!)

در ضمن این فقط یک طرف داستان است و اگر دیناری از این مبالغ به موقع پرداخت نشود، پرونده دربست بدون سوار کردن تو راهی، راهی فیفا می‌شود و زمینه‌ساز نون خوردن چند وکیل جوان دیگر هم می‌شود چون در همه موارد شکایت‌های فوتبالی از تیم ملی و باشگاه‌های داخلی، بدون استثناء رای به نفع طرف مقابل صادر شده است و مو لای درزش نمی‌رود!

بدبختی اینجاست که تعداد این پرونده‌ها کم هم نیستند تا جایی که در مقر فیفا یک کمد خاکستری و یک زونکن قرمز بابت شکایات فوتبالی تهیه شده است که کمد مذکور مربوط به شکایات از فوتبال ایران است و زونکن قرمز مربوط به شکایت‌های فوتبالی سایر کشورهای دنیا!

علی ای حال همین که به ویلموتس و اذناب ایشان حق رای و دخالت در امور مملکت و تعیین روسای فدراسیون، حقوق مادام العمر، بخشی از املاک و مستغلات فدراسیون و … اعطا نشده است، پرچم فدراسیون بالاست! در حال حاضر مشکل پول است که آن هم زیاد دردساز نیست و تنها چیزی که در این این فوتبال حساب و کتاب ندارد، پول بیت‌المال است!

✍️ وحید حاج سعیدی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۷

۱۳ مرداد ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک