امور خارجه ترکمنستان 1 300x151 - ترکمنستان ترور شهید فخری زاده را محکوم کردترکمن نیوز:  وزیر امور خارجه ترکمنستان در دیدار رسمی با “غلامعباس ارباب خالص” سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور، ترور دانشمند شهید “محسن فخری زاده” را محکوم و با مقامات ایران در این زمینه ابراز همدردی کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛“رشید مردوف” وزیر امور خارجه ترکمنستان، ضمن تسلیت به دولت ایران و خانواده آن شهید بزرگوار، نامه رسمی خود را خطاب به همتای خود دکتر “محمد جواد ظریف” پیرامون موضع رسمی ترکمنستان در محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای ایران، جهت انعکاس به تهران، تحویل سفیر ایران در عشق آباد داد.

جمهوری ترکمنستان با حدود هفت میلیون نفر جمعیت در بخش مرکزی قاره آسیا و شمال ایران قرار دارد. عشق آباد پایتخت جمهوری ترکمنستان در ۳۰ کیلومتری شمال مرز ایران و ترکمنستان واقع است.
ترکمنستان با کشورهای ایران، ازبکستان، افغانستان و قزاقستان مرز زمینی دارد و از راه دریا نیز با روسیه، جمهوری آذربایجان، ایران و قزاقستان همسایه است.
۵۳۲ کیلومتر از مرز هزار و ۴۱۴ کیلومتری ایران و ترکمنستان که از شرق دریای خزر تا شمال شرقی کشورمان در حوزه استانهای خراسان رضوی و گلستان امتداد دارد، مربوط به خراسان رضوی در نوار شمالی و شرقی این استان است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۶

۱۳ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86439

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک