امروز : چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    41526

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:51 | ۱۶ آذر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

عبدالکریم آخوند جاور 1 300x181 - ترویج و نهادینه کردن اخلاق اسلامی مهمترین هدف بعثت رسول اللهگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس یکی از نیازهای اساسی بشریت و جوامع اسلامی را احیا و ترویج منش انسانی و اخلاق اسلامی برشمرد و افزود: همه جنگ افروزی ها، ظلم ها و کشتار انسان های مظلوم در جهان و بخصوص در جوامع اسلامی، از کم رنگی و عدم ثبات اخلاق انسانی و اسلامی در نفس انسانها حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حاج آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته تصریح کرد: هدف بعثت پیامبر(ص) اشاعه و نهادینه کردن ارزش های انسانی و مکارم اخلاقی برای بشریت بوده و رسالت ایشان بزرگترین رحمت خداوند برای انسان هاست.

وی صداقت، امانتداری و جدیت را از جمله رئوس اخلاقیات برشمرد و اظهار داشت: ژاپن از جمله کشورهای غیر مسلمان جهان است که با پایه ریزی نظام خود براساس همین اخلاقیات برگرفته از اسلام به این عظمت از پیشرفت جهانی دست یافت.

وی تصریح کرد: کشوری که مردم و سرزمین آنها در جنگ جهانی دوم توسط نیروهای متجاوز آمریکایی بمباران و به نابود کشیده شده بود اکنون در سایه رعایت فاکتورهای اخلاقی به میزانی از پیشرفت رسیده که ابزارها و وسایل کاخ ریاست جمهوری آمریکائیان از تولیدات صنعت کشور ژاپن است.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه عبادات مومنین باید در خلق و خوی فردی آنان تاثیر گذار باشد اظهار داشت: اعمالی چون نماز، ذکات، حج و… که در احکام اسلامی برآنها تاکید شده، در راستای تبیین و تحکیم اخلاقیات اسلامی مومنین و دوری از منکرات است. در غیر این صورت باید در صدق اعمال وی شک کرد.

حاج آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: امروز جامعه بشری بخصوص جوامع اسلامی نیازمند نگاه ویژه به اخلاقیات و ترویج سیره و سنت پیامبر(ص) در راستای وحدت، همدلی و توسعه امنیت اجتماعی، اقتصادی است.

وی بروز ناهنجاری های اجتماعی در جامعه از جمله اعمال تروریستی؛ قتل بی رحمانه امام جمعه اهل سنت رامیان و نیز اهواز و افزایش برخی بزهکارهای اجتماعی را عدم توجه و نبود برنامه های زیربنایی در تبیین ارزش های انسانی و اخلاقیات اسلامی برشمرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز