هواشناسی گلستان 300x256 - تداوم شرایط خشکی شدید در بیش از نیمی از استان گلستانترکمن نیوز:  مدیر کل هواشناسی استان گلستان از افزایش ۹۹ درصدی بارش در تیرماه و در عین حال تداوم شرایط خشکی شدید در بیش از نیمی از استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی هواشناسی گلستان، نوربخش داداشی مدیر کل استان در تحلیل شرایط آب و هوایی استان در تیر۱۳۹۹ گفت : اثرات تغییر اقلیم و وقوع پدیده های حدی نظیر بارش های نقطه ای سنگین هر سال بیش از پیش نمایان میشود بطوریکه در مینودشت طی ۴۸ ساعت در تیرماه بیش از ۲۱۶٫۲ میلیمتر بارندگی رخ داده است.

وی افزود: در تیر ۹۹ متوسط مجموع بارش ایستگاه های سینوپتیک استان ۴۳٫۲ میلیمتر بوده است و این نشان می دهد ۹۹ درصد نسبت به متوسط این ماه افزایش بارش رخ داده ولی علیرغم این موضوع شرایط خشکی شدید بیش از نیمی از استان را فرا گرفته و بیشترین میزان بارش در مینودشت به میزان ۲۱۶٫۲ میلیمتر به ثبت رسیده و کمترین میزان بارش ۶٫۲ در بندرگز اتفاق افتاده است.

داداشی در ادامه گفت : دراین ماه متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۸٫۷ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۰٫۱ درجه نسبت به متوسط تیر ماه افزایش داشته است. حداکثر دمای ثبت شده ۴۶٫۴ درجه سانتیگراد در اینچه برون و حداقل دمای ثبت شده ۱۸٫۲ درجه سانتیگراد در مراوه تپه به ثبت رسیده است.

مدیر کل هواشناسی استان در پایان گفت : در تیر ۹۹ میانگین ساعات آفتابی ایستگاه های سینوپتیک استان ۳۰۸ ساعت بوده بطوریکه ۱۶ درصد نسبت به متوسط تیر ماه افزایش داشته است. میانگین تبخیر ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۵۲ میلیمتر بوده و ۳ درصد نسبت به متوسط تیر ماه افزایش داشته است .

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۷

۰۴ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

79780

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک