امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    72075

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:49 | ۰۷ فروردین ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

تدابیر کرونایی دولت طرح 300x169 - تدابیر کرونایی دولت، چقدر زود دیر شدترکمن نیوز:  بر اساس گزارش خبرگزاریهای داخلی، در آخرین نشست هیات دولت، رئیس جمهور، خبر از اعمال تدابیر سخت گیرانه جدید در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور خبر داد.

بر اساس برخی از خبرهای منتشر شده، در این مرحله، کنترل های شدیدی بر سفرهای برون شهری و برون استانی افراد اعمال شده و با اصناف متخلفی که مقررات اعلام شده در زمینه ضرورت تعطیلی صنوف غیر ضرور را رعایت نکرده اند، برخورد خواهد شد.

برخی از مسئولان دولتی اعلام کرده اند که اجرایی شدن این محدودیت ها بدنبال درخواست خود شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.

با اجرایی شدن این مرحله از قوانین سختگیرانه، گلایه های برخی از صاحب نظران از غفلت و تعلل یک ماه گذشته دولت در زمینه مدیریت مناسب شرایط عمومی کشور تشدید شده است.

غالب صاحب نظران از همان روزهای نخست شیوع کرونا بر این اعتقاد بودند که دولت باید در اسرع زمان، کانون های اصلی و اولیه شیوع ویروس کرونا (قم و گیلان) را قرنطینه کرده و از ورود و خروج افراد از این دو مرکز اصلی بیماری، جلوگیری نماید.تعلل در این مرحله باعث شیوع بیماری در اکثر مناطق کشور شد.

برخی از افراد اعتقاد دارند که یک دیدگاه غلط در نزد برخی از مشاوران بهداشتی دولت مانع از اتخاذ تصمیم های سخت گیرانه در اوایل اسفند شده است.در این چارچوب، برخی از مشاوران بهداشتی دولت، در هفته های گذشته بر این اعتقاد بودند که در هر شرایط، ویروس کرونا حدود 70 درصد از جامعه را مبتلا خواهد کرد.در این زمینه تنها اقدام مناسب این است که سرعت انتشار این ویروس در کشور کند تر گردد و غیر از این، اقدام خاصی در این زمینه نمی توان انجام داد.

به عبارت ساده تر برخی از افراد بر این اعتقاد بودند که در هر صورت ویروس کرونا به همه استانها سرایت خواهد کرد و در این زمینه تنها اقدام لازم کنترل سرعت انتقال آن است.

فرض کنید اگر مسئولان دولتی چین هم در آغاز شیوع ویروس کرونا همین اعتقاد را داشتند چه مصیبتی در این کشور(با جمعیت بالای یک میلیارد نفر) رخ می داد؟

اما مسئولان چینی از ابتدا در مسیر درست حرکت کرده و سخت گیرانه ترین تمهیدات را در مرکز شیوع این بیماری در استان ووهان اعمال کرده و از شیوع آن به سایر نقاط کشور جلوگیری کردند.

ما در این زمینه یک ماه طلایی(اسفند) را از دست دادیم. در بدترین حالت اعمال این محدودیت های جدید باید در روزهای پایانی سال و قبل از آغاز موج نخست سفرهای نورورزی اجرایی می گردید. اما باز هم فرصت را از دست دادیم.

متاسفانه !

در این مرحله علی رغم گلایه های ذکر شده وظیفه همه ما همراهی با تصمیمات جدید است. اگر بخواهیم در این مرحله به لجبازی کودکانه مان با برخی از دستورات صادر شده ادامه دهیم، اطمینان داشته باشیم که تعداد بیشتری از عزیزانمان قربانی این بیماری مهلک خواهند شد.

بر اساس این شرایط بهتر است قدری به خودمان سختی بیشتری داده و برای حفظ سلامتی خود و فرزندان مان ایام آتی را در منزل بمانیم.

 

270d - تدابیر کرونایی دولت، چقدر زود دیر شدعبدالقیوم شکاری مدرس دانشگاه

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز