امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    49507

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:22 | ۰۱ فروردین ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

سیلاب 300x198 - تخلیه شهر گنبد از سیلابگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  با کاهش سطح آب گرگانرود و پسرفت آب های ناشی طغیان این رودخانه در محدوده شهر گنبدکاووس، تخلیه طبیعی سیلاب این شهر انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل ایرنا،فرماندار ویژه گنبدکاووس در مصاحبه با خبرنگاران، از آبگرفتگی و وورد سیلاب به 25 درصد از شهر گنبدکاووس خبر داده بود و تا روز گذشته سیلاب ناشی از طغیان گرگانرود به داخل شهر، تا حوالی برج قابوس در مرکز شهر نیز مشاهده می شد.
هم اینک نیروهای امدادی و رفتگران با استفاده ماشین آلات در حال پاکسازی مناطق مختلف شهر، بویژه حوالی برج قابوس در مرکز شهر هستند.
مشاهدات خبرنگار ایرنا از مناطق حاشیه ای شهر نیز حاکیست، مردمی که چند روز سخت را پشت سر گذاشته اند، در حال پاکسازی حیاط منازل و معابر شهر در محدوده سکونت خود هستند و شهر حالت عادی به خود گرفته است.
یکی از ساکنین محدوده افغان آباد گنبد به خبرنگار ایرنا گفت: در این بخش از شهر، تنها محله افغان آباد که در حاشیه رودخانه واقع شده هنوز دچار آبگرفتگی است. است.
مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا از مناطق مختلف شهر گنبد در حاشیه گرگانرود در صیح روز پنجشنبه از جمله محله بدلجه در انتهای خیابان خیام شمالی، محله آخوند آباد و نیز خیابان های این محله تا میدان یادبود و همچنین کوی ملانفس که دچار آبگرفتگی شده بودند، حاکی از تخلیه کامل آب از این مناطق است و مردم به همراه نیروهای امدادی در حال نظافت شهر می باشند.
بارش شدید باران در منطقه شرق گلستان که از 26 اسفند سال گذشته آغاز و به مدت 48 ساعت به طور مداوم ادامه داشت، باعث طغیان رودخانه های منطقه و نیز سرریز سدهای گلستان و بوستان شد.
این وضعیت به پرآبی رودخانه گرگانرود انجامید که با طغیان خود در محدوده شهر گنبد، جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی یک چهارم از شهر را سبب شد.
براساس مشاهدات خبرنگارایرنا، سطح آب این رودخانه هم اینک با کاهش بسیار محسوس نسبت به روز گذشته، به صورت کامل در بستر خود در جریان است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز