امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    61825

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:19 | ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مجموعه سوارکاری گنبدکاووس تورکمن نیوز 1 300x198 - تحولاتی عظیم برای پایتخت سوارکاری ایران در پیش است+عکستورکمن نیوز: وقتش شده بود یکی بیاد حسابی دستی به سرو گوش مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس بکشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مجموعه سوارکاری 58 ساله گنبدکاووس بعد از انقلاب تقریبا به همین شکل و قیافه فقط بهره برداری می شد و در هر دوره از برگزاری مسابقات فصلی نوازشی میشد و تعمیرات بنیادی و اساسی در عمران و آبادانی آن صورت نمی گرفت.

ورزشگاه بزرگ اسبدوانی که شامل: زمین کشاورزی، فضای سبز، سویت، رستوران، نمازخانه، بوفه های غذای آماده، پیست اسبدوانی، ویلا، استبل زمستانه و تابستانه، جایگاه مسابقات و استخر شنا می باشد از سال 1340 با هدف برگزاری مسابقات اسبدوانی و مرکز پرورش اسب و توسعه صنعت اسب در کشور آغاز به کار کرد.

مسابقات اسبدوانی در گنبدکاووس علاقمندان به اسب و سوارکاری را از نقاط مختلف کشور همچنین کشورهای خارجی همه ساله به مرکز تورکمنصحرا می کشاند و جمعیت انبوهی مسابقات را با شور و هیجانی خاص دنبال می کنند.

در چند سال اخیر با تلاش مسئولان (امام جمعه، نماینده مجلس، فرماندار) و پافشاری و همت عاشقان اسب و سوارکاری این شهرستان و تورکمنصحرا بالاخره فدراسیون موافقت کرد مدیریت مجموعه سوارکاری هر شهرستان (گنبدکاووس، آق قلا، بندرترکمن) به افراد بومی واگذار شود اما زیر نظر هیات سوارکاری استان گلستان و فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران مسابقات برگزار شود.

در 2 دوره مدیریت گذشته؛ مدیریت نوروردی توسلی همچنین دوره مدیریت میکائیل قزلجه شاهد تحولات آنچنانی در امور عمرانی مجموعه سوارکاری نبودیم هرچند که دوره توسلی برخی مسائل عمرانی چون مرمت ساختمان تماشاگران و رنگ آمیزی نقاط مختلف و هرس درختان نیز انجام شد.

نکته قابل توجه آن است که در این دوره با انتخاب مدیری از قشر صنعت و تولید شاهد فعالیت ها و تحولاتی بنیادین در ساختار مدیریتی نیروها همچنین عمران و آبادانی مجموعه سوارکاری هستیم.

جالب است بدانید بهروز نیازی مدیر جدید مجموعه سوارکاری که رسما از تاریخ 27 مرداد 98 طی حکمی از سوی ناصر رزاقیان رییس هیات سوارکاری استان گلستان منصوب شد؛ با افکاری نوبنیاد و عشق به تحولاتی عظیم در این مجموعه سالخورده و فرتوت آغاز به کار کرده است.

بهروز نیازی ازجمله صنعتگران و تولید کنندگان موفق گنبدکاووس است که با توجه به منویات رهبر انقلاب اسلامی در مسیر اشتغالزایی و رونق اقتصادی فعالیت دارد و هم اکنون مجموعه کارخانه ای با حداقل 200 نفر اشتغالزایی مستقیم را مدیریت میکند و از فعالین بزرگ اقتصاد مقاومتی کشور محسوب می شود.

مدیر جدید هیات سوارکاری خود از پرورش دهندگان و عاشقان اسب و صنعت تولید و توسعه اسب در کشور است و از کودکی با این حیوان نجیب مأنوس بوده و بزرگ شده است.

تحولاتی که در دوره جدید مدیریت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس در نوع خود می تواند کم نظیر و بزرگ باشد، از جمله آنها می توان به جایگاه ویژه تماشاگران خانوادگی که در بخشی مجزا از ساختمان تماشاگران راه اندازی خواهد شد.

مجموعه سوارکاری گنبدکاووس تورکمن نیوز 4 300x198 - تحولاتی عظیم برای پایتخت سوارکاری ایران در پیش است+عکس

همچنین راهرو ویژه زیرزمینی (تونل یا زیرگذر) برای عبور چابکسواران و مسئولین از بخش ساختمان ورزشگاه به سمت میدان و پیست اسبدوانی است که ساختمان آن با تامین اعتبار لازم در روند مسابقات احداث خواهد شد.

سیستم آبرسانی و آبیاری مجموعه سوارکاری با تعبیه لوله کشی های جدید و تعمیر و بازسازی بهینه سازی شده است.

تمامی محوطه مجموعه سوارکاری در هفته های اخیر از بخش ورودی، پارکینگ ها و همچنین محوطه جلوی ساختمان از خس و خاشاک کاملا پاک سازی شد و در نقاط مختلف سطل های بزرگ جمع آوری زباله تعبیه شده است.

فضای سبز دور میدان سوارکاری کاملا هرس و آبیاری شده است و همچنین در بخش درختان میوه و باغ مجموعه سوارکاری محوطه، علف های هرز زدوده شده و بخش پایینی درختان هرس و مرتب شده است.

بر اساس گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: از جمله مهمترین برنامه های عمرانی که در حال انجام است و بیشتر از همه به چشم میخورد جمع آوری فنس ها مستهلک و سیم‌های خاردار است که برخی نقاط چون محوطه تماشاگران و بخش مانژ را بسیار بدشکل و همانند اردوگاه نظامی کرده بود همگی جمع آوری شد و در حال حاضر فنس ها و نرده های جدید تعبیه و جوشکاری می شود و فنس های جدید و سفید نصب خواهد شد که در زیباسازی محیط مجموعه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

یکی دیگر از برنامه های عمرانی و زیباسازی جایگاه پیش بینی علاقمندان و تماشاگران است که با تغییرات اساسی بهینه سازی خواهد شد.

سیستم آبیاری پیست میدان اسبدوانی (بارانی ها) با لوله گزاری ها و نصب دستگاههای جدید کاملا آماده بهره برداری شده است تا در مواقع لزوم برای آب پاشی پیست به کارگیری خواهد شد.

بخش های مختلف تاسیسات برقی که در سالهای اخیر دچار اتصالات میشد و گاها قطع برق پیش میامد نیز مرمت و بهینه سازی می شود.

مجموعه سوارکاری گنبدکاووس تورکمن نیوز 13 300x198 - تحولاتی عظیم برای پایتخت سوارکاری ایران در پیش است+عکس

اما مهم‌ترین و حساس‌ترین نقطه مجموعه سوارکاری همانا پیست و میدان مسابقات است که با تجهیزات و ماشین‌آلات ماسه آن تسطیح و هموار شده و نقاطی که نیاز است ماسه ریزی مجدد خواهد شد و پیست اسبدوانی بیش از پیش با استانداردسازی همچنان بهترین میدان مسابقه شمال کشور خواهد بود.

امان مفیدی (جلیل) به عنوان دبیر هیات سوارکاری، مسعود مشرقی، حسام محمدی (دکترای عمران) و حاج غفور آق از پیشکسوتان اسبدوانی جملگی از مدیران توانمند اقتصادی، ورزشی و اجتماعی منطقه هستند که به عنوان هیات رئیسه جدید مجموعه سوارکاری گنبدکاووس، کنار بهروز نیازی در جهت تحولات جدید و توسعه اسبدوانی این شهرستان فعالیت دارند.

گزارش از : یاشار نیازی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز