امروز : دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

yasholi gonbad aghzibirlik 1 - تحلیلی بر فعالیت مثبت آبگتورکمن نیوز: شیرمحمد شیروانی در خصوص فعالیت های مثبت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و انتخاباتی گروه آبگ برای ترکمن نیوز تحلیلی به شرح زیر نوشته است:

طی نشستی ۲ ساعته با برخی مسئولان آبگ حرفهای اساسی و اتو کشیده ای د باره انتخابات و پسا انتخابات وسط انداخته شد.

نشستی که گاها به بحث و تبادل افکار کشیده می‌شد. ولی آنچه که از دل این گفتگو، تولد یافت. تفکرات موشکافانه همراه با احترام بود. لازمه حرکت آبگ،کسب رخصت از روحانیون و علماء بوده که در شرایط فعلی نیز از رهنمودهای این بزرگواراران مستفید می‌شوند.

در این گپ کافه نادری، آقایان ناصر رحیمی(مدیر اجرایی)جرجانی(سخنگوی آبگ )کر(مسئول کمیته شهری)صحتی(دبیر)و آقای زیتونلی به عنوان مسئول کمیته ارتباط با کاندیدا،ما را همراهی ساختند البته جا برای افرادی که نقدی بر این مطلب دارند نیز جا باز است. آنچه که نوشتنی بود را با هم میخوانیم.
رسانه در همین حرکت آبگ نقش حیاتی به عنوان رساندن اخبار و فعالیت آبگ به مردم را خواهد داشت. امر رسانه در همین حرکت خرد جمعی اجتناب ناپذیر است. رسانه جزء لاینفک برنامه های این گروه مردمی می باشد.
هدف گذاری آبگ نه برای اینکه صرفا بدنبال معرفی کاندیدای اصلح به مردم باشد، بلکه یکی از اهداف استراتژیک آبگ حفظ و پاسداشت از ساختار این تشکل است. آبگ فقط برای انتخابات نیست، سیستمی که پسا انتخابات را با تشکیل کار ،گروههای تخصصی هدف گذاری کرده است.
با تشکیل کمیته های تخصصی ،نماینده ای که انتخاب می‌شود، میتوان گفت تمرکز خود را برای رایزنی با مقامات ارشد کشوری برای رفاه و تزریق بودجه صرف کند. در حقیقت کمیته های تخصصی بازوان مقتدری در کنار نماینده خواهد بود.
گام اول اهداف آبگ، صداقت و شفاف سازی در کارهاست. از رسانه می‌خواهیم حتما انتقادات و پیشنهادات خود را حتی به خود اعضاء این مجموعه باشد،دریغ نکنند. چون نیت این تشکیلات منافع برای مردم است. در این راستا وقتی منافع مردم به میان بیاید باید در برنامه های خود ،صداقت و شفاف سازی را داشته باشیم. دوست نداریم با کسی مماشات داشته باشیم، وقتی افکار و انتظارات پاک این مردم دوست داشتنی در میان باشد.
در لابلای این گفتگو آقای زیتونلی می گوید: در چند سال قبل ما به آقایان نمازی و حاج نور قلی نیازی بحث اصلاح ساختار در یاشولی را گفتیم ، عزیزان فرصت خواستند و گفتند هماهنگ می‌کنیم ولی هیچ گونه خبری نشد.
علت جدا شدن برخی از اعضاء در جمع بندی کلی می‌توان گفت که افکار و ذهنیت آقایان با ساختار و قوانین موجود در آبگ همخوانی نداشت. شاید همین افراد حاضر در این جلسه نیز به علت همسو نبودن با مرامنامه، عذرشان خواسته شود، ولی آبگ به راه خود ادامه خواهد داد.
آبگ مختص به فرد نیست. مجموعه ای است که با خرد جمعی اداره می‌شود. اینکه بگوئیم با رفتن چند نفر این تشکیلات نتواند به راه خود ادامه دهد، در حقیقت خودمان را گول زده ایم.
کلیه مخارج و هزینه ها را خود اعضاء آبگ تامین می‌کنند. البته این هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای مردمی است که در کلیه کارهای گروهی انتظار تشکیلات منسجم و شفافی را دارند، می باشد.
در آبگ شورایی وجود دارد به نام شورای هماهنگی، مصوبات این شورا را باید خود اعضاء پیاده کنند. عدول از این مصوبات باعث کنار رفتن اتوماتیک بار شخص می‌شود.
تشکیلات و مرامنامه آبگ طوری طراحی شده که بدنبال منافع مردم است. بدنبال تخریب، رقابت یا همسان سازی با هیچ فرد یا گروهی نیستیم. ما کار خودمان را که حضور حداکثری مردم در انتخابات است انجام میدهیم. در سیستم آبگ ، مسیرانتخاب کاندیدای اصلح به شکلی راه اندازی شده که اجازه کوچکترین دخالت و دستکاری و راه بیراهه را به هیچ فرد یا گروهی نمیدهد.این تشکیلات قصد دارد در کلیه امورات مربوط به مردم ،همراه و همگام با آحاد جامعه در بین مردم باشد.
دوستان جدا شده از آبگ به لحاظ فنی بوده ، این عزیزان شخصیت ارزشمندی دارند ولی نتوانستند خود را با مرامنامه هماهنگ کنند.
ستون اصلی آبگ از قبل هم محکمتر است. یاشولی های سنتی نیز جزء همین ستون بودند، ولی در ادامه، آنها مسیر خود را تغییر دادند.
در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی با مردمی داریم که تشنه صداقت و تصمیمات خرد جمعی هستند، وقتی مردم ببینند که شما با آنها روراست هستی، قطعا به شما اعتماد می‌کنند.
آبگ روی هیچ کاندیدایی نظر ندارد. نهنگ انتخاباتی را نیز نداریم. برخی از دوستان جدا شده، کاندیدا در آستین داشتند، دوستان انتخاباتی بدانند نهنگ ها قبلا بچه ماهی بیش نبودند، بلکه مردم به آنها اعتماد کرده، رای صداقت در صندوقها انداخته و با اعتماد همین مردم به نهنگ تبدیل شده اند. همه باید مخلص اراده پاک مردم باشیم.

 

شیرمحمد شیروانی خبرنگار تورکمن نیوز
آبگ: علامت اختصاری گروه آغزی بیرلیک گنگشی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز