امروز : یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

اخبار دانشگاه-ایتنانیوز-  معاون امورمجلس، حقوقی و استان های دانشگاه پیام نور کشور گفت: بیش از 500 هزار دانشجو در واحدهای مختلف این دانشگاه  تحصیل می‌کنند و از این تعداد 6 هزار دانشجو از کشورهای خارجی هستند.

daneshgahkalale 22m 300x200 - تحصیل بیش از شش هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه پیام نور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل ایرنا،محمد حسن دوگانی روز شنبه درآیین افتتاح ساختمان دانشگاه پیام نور شهرستان کلاله در شرق استان گلستان به توسعه این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در 500 واحد دانشگاهی پیام نور سراسر کشور، امر تعلیم و تربیت دانشجویان در جریان است.
وی به نقش دانشگاه ها در تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه های مختلف برای کشور اشاره کرد و گفت: همه نگرانی و واهمه آمریکا و وابستگانش، پیشرفت های علمی و فناوری های تخصصی و کاربردی جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر دوگانی ادامه داد: دانشگاه ها پیشقراولان تربیت نخبگان و نیروی انسانی متخصص و کارآمد هستند و اگر نخبگان و نیروهای متخصص در مراکزدانشگاهی و علمی خوب تربیت شوند، جامعه نیز بهینه مدیریت خواهد شد.
وی گفت: برنامه ریزی، تامین منابع و تربیت نیروی انسانی متخصص از شاخص های پیشرفت کشور در عرصه های مختلف ، همچنین زمینه ساز مقابله با توطئه های دشمن است.
در این مراسم نماینده چهار شهرستان شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی نیز شهرستان کلاله را دارای توانمندی و ظرفیت های بالقوه در عرصه های کارآفرینی ، توسعه و پیشرفت دانست و گفت: فرودگاه ، مراکز آموزش عالی به خصوص دانشگاه پیام نور از ظرفیت های کارآفرینی و توسعه این شهرستان هستند.
شهرام کوسه غراوی به افتتاح ساختمان دانشگاه پیام نور این شهرستان اشاره کرد وادامه داد: این مرکز آموزشی با 550 دانشجو شرایط ارتقا به واحد دانشگاهی را دارد و از مسئولان دانشگاه پیام نور انتظار می رود توجه لازم را به این موضوع داشته باشند.
فرماندار کلاله نیز این شهرستان را از مناطق محروم و توسعه نیافته شرق استان گلستان معرفی کرد و گفت : مسئولان برنامه وبودجه در برنامه ریزی و اختصاص پروژه و اعتبار، به شهرستان های محروم وکمتر توسعه یافته نگاه ویژه ای داشته باشند.
نصرت برزگر به افتتاح ساختمان دانشگاه پیام نور کلاله اشاره کرد و اظهارداشت : خیرین این شهرستان در احداث ساختمان این دانشگاه نقش اساسی داشتند و در انجام برخی امور حتی جلوتر از مسئولان حرکت کرده و زمینه تسریع دراجرای پروژه را فراهم می کردند.
فرماندار کلاله اعلام کرد: عملیات اجرایی ساختمان دانشگاه پیام نور این شهرستان از محل اعتبارات دولتی و حمایت خیرین، با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال به پایان رسید.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز کلاله نیز در سخنانی با تقدیر از خیرین، فرماندار و مسئولان دستگاه های اجرایی این شهرستان که در عملیات اجرایی احداث ساختمان این دانشگاه مشارکت فعال داشته اند، گفت: این مرکز دانشگاهی درسال 1384 با یک رشته تحصیلی و 12دانشجو تاسیس شد.
ایوب بدراق نژاد افزود: دانشگاه پیام نور کلاله پس از 12 سال، امروز دارای ساختمان اختصاصی شد و دراین مرکز 550 دانشجو در هشت رشته کارشناسی حقوق ، علوم تربیتی ، اقتصاد ، مترجمی زبان، اقتصاد کشاورزی، ادبیات عرب، تاریخ و مدیریت امور بانکی به تحصیل مشغول هستند.
وی گفت: ساختمان دانشگاه پیام نور کلاله با زیربنای یک هزار و 450مترمربع در زمینی به مساحت چهار و نیم هکتار احداث شد و دارای بخش های کتابخانه، سالن کنفرانس کلاس درس و سایت اداری می باشد.
شهرستان کلاله با بیش از110 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز