امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

جاور گنبدکاووس 1 300x169 - تحریف دین و تکنولوژی ارتباطات ابزارهای غرب برای انحراف مومنانگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته ۱۷ اسفند ماه در ادامه سخنان خود در مبحث دین گریزی و ارتداد اظهار داشت: دین گریزی و طرد دین در مقاطع و دوره های مختلف تاریخی به اشکال متفاوت بروز یافته و در برابر دین و مومنین عرضه اندام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی مصلی نماز جمعه،حاج آخوند عبدالکریم جاور؛ وجه مشترک همه مرتدین را فریفتگی به دنیا و زرق و برق های برشمرد و تصریح کرد: این گروه از انسان ها با پیشرفت های علمی و تکنولوژی، تنوع مدل ها و توسعه ارتباطات شفته دنیا شده و با تحریف آیات قرآن و احادیث؛ خدا، قرآن، پیامبر(ص) و احکام شرعی را زیر سئوال برده و برعلیه دین اسلام مطالب نا صحیح عنوان می کنند.

وی اظهار داشت: ابوبکر صدیق (رض) به عنوان اولین خلیفه مسلمین جهان با عزمی راسخ و ایمانی قوی با اینگونه تحرکات به مبارزه ای ریشه ای برخواست و در مقابله با مشرکین و مرتدین آموزه های سیاسی و اخلاقی پیامبر (ص) مد نظر داشتند.

وی تاکید کردند: مسلمانان باید در راستای تحکیم دین؛ حس برادری، همدلی و حمایت از یکدیگر را به لحاظ معنوی و مادی تقویت کنند زیرا که استواری و استحکام دین اسلام در تقویت ایمان و وحدت بین مسلمین است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: ضدیت و انکار اساس دین از اوایل قرن ۱۹ میلادی توسط برخی فلاسفه اروپایی آغاز شد. آنان با سفسطه، گفتارها و استدلال های باطل و غیرمنطقی اصول و پایه های دین را مورد تهاجم قرار دادند تا بدینوسیله افکار متدینین را آشفته نموده و از دین برگردانند.

حاج آخوند عبدالکریم جاور در ادامه اظهار داشت: آنان در سخنان و مقالات خود سه محور اصولی خدا، خلقت و امر الهی را به کنکاش کشیده و اساس آفرینش، نباتات و جانداران را بر پایه مادیات تعریف و بیان می کنند و با این تحریفات و نیز انکار عالم غیب به مبارزه با ادیان الهی و بخصوص اسلام برخواسته اند.

وی تصریح کرد: فلاسفه اروپایی همه قوانین دنیا چه مادی و معنوی، حتی اخلاقیات را بر اساس مادیات تعریف کرده و عقاید، تالیفات و مقالات آنان در مدارس عالی تدریس می شود و این دیدگاه ها به تدریج به مراکز آموزشی در ممالک اسلام نیز نفوذ کرده است.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس نظریه برخی اقتصادانان اروپایی را که اقتصاد اسلامی را شکست خورده می دانند خلاف واقع عنوان کرد و اظهار داشت: درحال حاضر وحشتناکترین موضوع اقتصادی دنیا، اقتصاد به اصطلاح نوین جهانی است. اقتصاد اسلامی از اصولی ضد طبقاتی برخوردار است و اگر به معنای واقعی اجرا شود این میزان فاصله طبقاتی در جوامع اسلامی نبود و در کشورهای اسلامی انسان محتاجی باقی نمی ماند.

حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: خداوند در قوانین اقتصاد اسلامی دستورالعمل ها و شرایطی قرار داده است تا جامعه به سمت طبقاتی شدن سوق داده نشود. یکی از این شروط کسب حلال است. ولی قوانین اقتصادی اروپایی بر پایه نزول ، ربا و … که اساسا توسط یهودیان پایه گذاری شده، بنیان شده و اکنون می بینیم که ثروتمندین انسان، میلیاردرترین شخص جهان یک جوان ۲۱ ساله است. خوب این ثروت از کجا و از چه راهی کسب شده است؟

وی با بیان اینکه بانک ها، موسسات مالی و تجاری جهان غرب بر پایه ربا پی ریزی شده با ابزار تاسف گفت: اکنون این سیستم غیر اسلامی در کشورهای اسلامی هم به شدت توسعه و رشد یافته است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: اما دین مخالف ربا و ربا خواری، قمار و درآمدهای غیر مشروع است. به کار بستن و توسعه نظام اقتصاد اسلامی نیازمند توجه حکام و متولیان اقتصادی کشورهای اسلامی است.

حاج آخوند جاور تصریح کرد: یکی از عوامل مهم دین گریزی مردم بخصوص در قشر جوان و نوجوان؛ ترویج اینگونه نظریات و مقولات تحریف شده با استفاده از تکنولوژی و ارتباطات فراگیر مجازی با هدف تشویش افکار و به انحراف کشیدن عقاید آنان است.

وی افزود: اکنون در برخی از سایت ها، گروه ها، و کانال های مجازی از جمله تلگرام، اینستاگرام و توئیتر و… که راه اندازی آنان با تکنولوژی فراگیر امروز به سهولت انجام می شود. خدا، پیامبر و دین را به تمسخر کشانده و حتی انکار می کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها وسیله نجات مسلمین از این گونه تهاجمات، تقریب و دوستی با کتاب قرآن و سنت های پیامبر است افزود: شما مسلمانان باید به این دوستی و ایمان به خدا و قرآن افتخار کنید. ارزش هر انسانی به حسب نزدیکی به معنویات سنجیده می شود نه ثروت و مال دنیا.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز