امروز : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۰,۴۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

رئیس شعبه 102 دادگاه گنبدکاووس حکم داد:

تحت پوشش قراردادن یک یتیم نیازمند مجازات فرد متخلف

dadgah 23m 300x176 - تحت پوشش قراردادن يك يتيم نيازمند مجازات فرد متخلفاخبار اجتماعی-ایتنانیوز-  رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ گنبدکاووس گفت: فردی به خاطر انتشار مطالب نادرست در فضای مجازی به تحت پوشش قرار دادن یک یتیم نیازمند از ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به مدت ۲ سال محکوم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  قاضی نقی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: فردی به خاطر انتشار مطالب نادرست در فضای مجازی به تحت پوشش قرار دادن یک یتیم نیازمند از ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به مدت ۲ سال محکوم شد.

وی توضیح داد: شاکی از متهم بخاطر انتشار مطالبی در فضای مجازی شکایت کرده است، وی با گذاشتن مطالبی در فضای مجازی شاکی را کلاهبردار خطاب کرد و از مردم خواست تا جهت ارائه خدمات نزد وی مراجعه نکنند. پلیس فتا نسبت به کشف و ضبط ادله جرم اقدام و آنها را تحویل دادسرا نمود.

این قاضی اضافه کرد : متهم اتهام را پذیرفت ولی علت این کار را صرفاً دفاع از حقوق شهروندی و انسانیت اعلام نمود. دادسرا مجرمیت متهم را محرز دانست و دادستان تقاضای مجازات متهم را نموده است.

وی افزود: طرفین درجلسه دادگاه حاضر شدند. شاکی و وکیل وی شکایت خود را مطرح کردند و متهم منکر ارتکاب جرم شد و اعلام کرد که هیچ قصد و نیتی در این خصوص نداشته است. مطابق قانون مجازات متهم تا یکسال حبس یا شلاق یا هر دوی آن است اما دادگاه نظر به اینکه مجازات مذکور را مناسب متهم نمی دانست وی را بابت جرم افترا به پرداخت جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود. اما از آنجائیکه جزای نقدی را نیز کافی نمی دانست وی را به عنوان مجازات تکمیلی به تحت پوشش قرار دادن یک یتیم نیازمند از ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به مدت ۲ سال محکوم نمود.

رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ گنبد کاووس همچنین گفت: درصورت تخلف متهم از دستورات دادگاه برای بار اول تا یک سوم به مدت مجازات مذکور اضافه و در صورت عدم اجرای آن برای بار دوم با مجازات حبس یا جزای نقدی دیگری مواجه خواهد شد.

گفتنی است، دادگاه در تعیین مجازات سن، شخصیت متهم ، نحوه ارتکاب جرم، میزان خسارت وارده به شاکی یا جامعه،‌ سابقه کیفری متهم و اوضاع واحوالی که موجب وقوع جرم شده است را در نظر می گیرد.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز