امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

98 300x179 - تجربه انتخابات فرا قومیتیتورکمن نیوز – طاهر جانی: در حوزه های انتخاباتی غرب گلستان ، مرکزی و در کلاله و مینودشت سرنوشت انتخابات به میزان کسب آرا از شهرهای همجوار بستگی دارد و هر کاندیدا می کوشد تا با تمرکز روی پیرامون همجوار و تقویت ارتباطات فراقونیتی بر جو ساکن غالب شده و پایان جریان پر فشار و استرس زای انتخابات مجلس یازدهم را به نفع خود رقم بزند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این اواخر شهریورماه ورود و خروج کاندیداهای کردکوی و بندرگز به بندرترکمن و سیمین شهر محسوس گزارش می شود و در شرایطی که فعالان انتخاباتی تحریم های اقتصادی و ضعیف بودن معیشت عمومی را عامل راکد بودن فضای فعلی می دانند، اما تعدادی از لیدرهای ترکمن با دوستان کردکویی و بندرگزی خپد پبمان همکاری بسته و تلاش می کنند تا نگاه ساکنین را به سمت کاندیدای محبوب خود جلب نمایند.

علاقمندان این جریان چالش برانگیز مصر هستند تا ثابت کنند تراکمه غرب گلستان صرف نظر از مسئله شایسته سالاری، در ایندوره اشتیاق چندانی به فرستادن یک نماینده از میان خود به کرسی بهارستان را ندارند. آنها با ضعیف خواندن داوطلبین بومی گزینه های خودسان را محبوب قلب ها معرفی می کنند!!

در این حوزه یوسف بسنجيده اندکی پس از اعلام ورود به عرصه، در بندرترکمن و گمیشان نشست خانگی گذاشت و طبق شنیده ها با تعدادی از فعالان سیمین شهر نیز دیدار داشته است. این چهره شناخته شده به دنبال استارت اولیه بلافاصله اقدام به افتتاح کارش در حوالی خیابان اسپریس بندرترکمن نمود.

نازمحمد ولی پور پس از بازگشت از حج اعلام موضع نکرده است. ولی پور در دو دور گذشته انتخابات حامی اصلی قورلی زاده بود و به وی کمک کرد تا به عنوان کاندیدای شاخص مطرح شود. از قورلی زاده تا به اینجای کار حرکتی جز دیدار چهره به چهره با مردم دیده نشده است. احتمال می رود عدم اعلام مشخص از سوی ولی پور باعث شود سایر کاندیداها نیز نیم نگاهی به وی داشته باشند.

عضو دفتر رامین نورقلی پور با رد شایعات درخواست برخی بزرگان ترکمن از وی مبنی بر کناره گیری از انتخابات گفت: نماینده حوزه غرب به صورت شبانه روز پیگیر مطالبات مردم است و صدهزار میلیارد تومان اعتبار جهت زهکشی زمین های حوزه ره آورد اخیر وی می باشد.

یک هوادار اتاق فکر نظری مهر طی گفتمانی شفاف یادآور شد تا مادامی که وی در میدان رقابت ها حاضر باشد تصمیم دبگر گرفته نخواهد شد. او همچنین فعالیت یک گروه فضای مجازی منتصب به جناح اصولگرا در بندرترکمن را همسو با نماینده دوره نهم مجلس ندانسته و تاکید کرد ، هدف ما رقابت در فضای سالم می باشد.

در آق قلا پس از قطعی شدن عدم حضور فرهاد توماچ، طرفداران سعید یلقی به حرکت خود در رایزنی با فعالان تداوم بخشیده و شبی نیست که در یکی از محلات این شهر نشست خانگی برگزار نکنند. دوستان یلقی از رایزنی وی با معتمدین روستاها خبر می دهند. تعدادی از دانشجویان هم به شکل خود جوش به نفع یلقی نشست داخلی ترتیب داده و اعلام حمایت کرده اند.

در این حوزه رمضانعلی سنگدوینی مدیر عامل سابق شرکت گاز گلستان نیز با برنامه حرکت می کند و می کوشد بر تعداد لیدرهایش در آق قلا بیفزاید.

منصور گرکز دیگر گزینه دارای شانس بر دیدارهایش با فعالان افزوده و از نظرات اساتید دانشگاه و گروه ماصلاحات توپوری بهره مند می گردد. گرکز با کناره گیری در انتخابات دور گذشته موجب شد تا تنور رقابت ها به نفع کاندیداهای بومی داغ تر شود.

در شرایطی که برخی نظریه پردازان عدم اتحاد بزرگان در آق قلا را عامل شکسته نشدن طلسم طولانی مدت می دانند رحمان قره باش داوطلب مجلس از آنها خواسته است ضمن خودداری از پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه، به تلاش خود تا رسیدن به قله های همدلی و اتحاد ادامه دهند.

مباحث انتخاباتی با چاشنی بررسی چالش های موجود که در گروه کوپری و با مدیریت ناصر توسلی دنبال می شود این روزها علاقمتدان بیشتری پیدا کرده است. اعضای گروه کوپری معتقدند بزودی فضای انتخاباتی آق قلا شکل خواهد گرفت.

از گرگان شنیده می شود محمود ربیعی فعال اجتماعی با تجهیز دفترکارش با افراد تاثیر گذار برنامه دیدار گذاشته و با آنها در خصوص آینده صحبت می کند.

در گنبد فرهاد شیبک کماکان محتمل ترین شانس سیستانی ها برای یکدوره حضور در مجلس شناخته می شود. گویا تنی چند از بزرگان قوم به دلیل نارضایتی از عملکرد وی در پست معاونت فرمانداری این شهر به میزان آمادگی سایر داوطلبین چشم دارند.

پنج شنبه شب بیست و هشتم شهریورماه نشست گروهی از یاش اولی ها در گنبد برپا بود. به رغم فراخوان عمومی، تنها تعدادی از اعضا در جلسه حاضر بهم رسانده اند. فعالان انتخاباتی ترتیب داده شدن جلسه مذکور را موازی با گروه اجماع آن شهرستان عنوان می کنند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز