امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    77156

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:08 | ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

16 300x206 - تجارت کوچک، نکته مهمی در رشد اقتصادی ازبکستان استترکمن نیوز: بیماری همه گیر کرونا ویروس برای همه دنیا به یک مشکل تبدیل شده است. بحران جهانی تأثیر جدی بر اقتصاد همه کشورها دارد. طبق پیش بینی بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی جهانی در سال 2020، 5.2 درصد کاهش می یابد. رشد اقتصادی در سال 2020 در ازبکستان 1.5 درصد پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در جلسه هیئت وزیران جمهوری ازبکستان مختص به مسائل مهم برای اطمینان از ثبات اقتصاد ملی که توسط رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف برگزار گردید، خاطر نشان شد که طی سه ماه گذشته، 2.3 تریلیون صوم کمک های مالیاتی به بخش های اقتصادی ارائه شده است و  3.6 تریلیون صوم نیز از صندوق مبارزه با بحران اختصاص یافته است.

در این جلسه به همه فرصت ها برای اطمینان از رشد بیشتر اقتصادی در سال جاری با استفاده از رویکردها و روش های جدید و زمینه های کلیدی اشاره شد.

طبق دستور رئیس جمهور، امسال لازم است 810 هزار شغل دائمی، 310 هزار شغل دائمی جدید و 633 هزار شغل فصلی ایجاد شود.

رئیس جمهور دستور داد كه وزارتخانه ها و آژانس ها در روستاهایی كه میزان فقر بالایی دارند، سیستم كمک به افراد نیازمند و ایجاد مشاغل خانگی خصوصی را توسعه دهند.

اهمیت تسریع در اقدامات برنامه ریزی شده شامل اجرای به موقع روند تحول ده بانک با سهم دولت و ایجاد فهرست نرخ بهره مطابق با سیاست ضد تورمی دولت می باشد.

وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی وظیفه دارد عملکرد صادرات را به گونه ای تضمین کند که کمتر از سال 2019 نباشد.

رئیس جمهور ازبکستان خاطرنشان کرد: تجارت کوچک در ازبکستان به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های رشد اقتصادی در نظر گرفته شده است. در این جلسه بر لزوم اصلاح سیستم قضایی برای حمایت از کارآفرینان برای ایجاد رقابت آزاد تأکید شد.

سهم كمي از مشاغل كوچک در صنايع تكنولوژي مورد توجه قرار گرفته است و وظیفه دولت حمایت از توسعه چنین مشاغلی میباشد. دستورالعمل ایجاد شهرک های صنعتی کوچک در مناطق داده شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز