اول رئیس جمهور مجمع نمایندگان استان گلستان 300x189 - تجارت مرزی می‌تواند یکی از کانون‌های توسعه استان گلستان باشد/امیدوارم منطقه آزاد اینچه‌برون تصویب شودترکمن نیوز:  اعضای مجمع نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی دوشنبه) ۷ مهرماه با معاون اول رییس جمهور دیدار کردند. به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به شرایط سخت بودجه و محدودیت های منابع درآمدی کشور، گفت: در شرایط سخت و دشوار با روحیه امیدواری، هماهنگی، همدلی و انسجام بسیاری از مشکلات قابل حل است.
وی استان گلستان را استانی پراهمیت برای کشور برشمرد و گفت: استان گلستان استانی است که از هر نظر پشتوانه ای مهم برای کشور است و با وجود اقوام و مذاهب مختلف در این استان، شاهد انسجام بسیار خوب در بین مردم و مسئولین هستیم.
جهانگیری با اشاره به طرح ملی زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان گفت: تاکنون ۸۰ هزار هکتار از اراضی این استان زهکشی شده که امیدوارم این طرح ملی با سرعت بیشتر تکمیل و نهایی شود.
معاون اول رییس جمهور هم مرز بودن استان گلستان با کشور ترکمنستان را یکی از مزیت های مهم استان برشمرد و گفت: تجارت مرزی می تواند یکی از کانون های توسعه استان باشد و باید اقدامات لازم برای بازگشایی کامل مرز و توسعه مبادلات تجاری میان استان گلستان و کشور ترکمنستان انجام شود و امیدوارم هر چه سریعتر منطقه آزاد اینچه برون به عنوان یک کانون توسعه به تصویب نهایی برسد.
جهانگیری با اشاره به مسایل و مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان استان گلستان، از معاونین خود خواست جلسه ای را برای رسیدگی به این مشکلات برگزار کنند.
در این جلسه استاندار گلستان نیز گزارشی از وضعیت استان در بخش های مختلف ارائه و پیشنهاداتی را برای ارتقاء وضعیت استان مطرح کرد.
نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گزارشی از مسایل اصلی و مشکلات کلان استان نظیر مشکل آب شرب، صنایع تبدیلی کشاورزی و راه آهن ارائه کردند و خواستار توجه و نگاه ویژه دولت به این استان شدند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۸

۰۷ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83406

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک