امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸,۱۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز: شکور زیرک، از روزنامه  نگاران و فعالین سیاسی گنبدکاووس درباره نشست ۳ نامزد انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با جمعی از فرهیختگان علمی شهرستان گنبدکاووس در حسینیه شهید ترک فرخانی در یادداشتی برای ترکمن نیوز نوشت:

به همت آقایان محمد اسدا… پور و سلیمان هیوه چی (فعال سیاسی) شب گذشته در حسینیه شهید ترک فرخانی با حضور سه تن از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، آقایان دکتر رسول صلاحی، سلیمان هاشمی و مهندس عبدا… رستگار جلسه نظر سنجی برگزار گردید.

ترکمن نیوز 3 300x198 - تبلیغات با احترام - نه به توهین، تحقیر و تخریب

البته متولیان جلسه دیشب، بنا داشتند که جلسه نظر سنجی با حضور چهار تن از کاندیداهای مجلس (دو نامزد ترکمن و دو نامزد غیرترکمن) برگزار کنند ولی، یکی از کاندیداهای غیرترکمن در جلسه حاضر نشد و جلسه با حضور سه نفر از کاندیداها برگزار گردید.

برای ارائه تحلیل از کم و کیف نشست حسینیه و بررسی نظر و ایده های طرح شده از سوی آقایان رسول صلاحی، سلیمان هاشمی و عبدا… رستگار از دو روش می توان استفاده کرد.

۱٫ بررسی شکلی جلسه

۲٫ بررسی محتوایی جلسه (تجزیه و تحلیل نظر و ایده های طرح شده از سوی سه نامزد)

در این یاداشت، جلسه حسینیه را از بُعد شکلی بررسی می کنم و بررسی محتوایی جلسه را به یادداشت بعدی موکول خواهم نمود. در بررسی شکلی جلسه بایستی نکات ذیل را در نظر گرفت :

الف) جلسه نظر سنجی در حسینیه شهید ترک فرخانی در خیابان دلگشا، کوچه ظفر ۳ برگزار گردید. به عبارتی دیگر، مکان جلسه در جایی برگزار شد که از تشریفات به دور بوده و مکان به هیچ یک از چهره های معروف شهر منتسب نبود. و اگر بنا باشد که حسینیه شهید ترک فرخانی را به جایی و یا شخصی وصل کنیم، مردمی بودن حسینیه زیبنده ترین توصیفی است که می شود عنوان کرد.

ب) هرکدام از کاندیداهای محترم مجلس در طول جلسه با یگدیگر دوستانه و محترمانه برخورد کردند؛ با وجود اینکه در طول جلسه نکات چالش برانگیز و حاشیه داری رخ داد، ولی هر سه کاندیدا با صبوری و درایت و حفظ احترام نظرات خود را طرح نمودند.

ج) افراد حاضر در جلسه، نخبگان و فعالان سیاسی و اجتماعی گنبدکاووس بودند و تک تک این افراد به یکی از سه کاندیداهای مجلس تعلق خاطر داشتند. و این موضوع یعنی اینکه جلسه حسینیه این پنانسیل را داشت که بین طرفداران کاندیداها، مشاجره و یا اتفاق ناپسند دیگری رخ دهد. ولی همه کسانی که در جلسه بودند، نشان دادند که “مشق دموکراسی” را تمرین کرده و به خوبی آموخته اند که با یکدیگر با مدارا برخورد نمایند.

ترکمن نیوز 2 300x198 - تبلیغات با احترام - نه به توهین، تحقیر و تخریبد) کاندیداهای محترم، میبایست نسبت به ۹ موضوع و محور با حضار گفتگو کرده و ایده های خود را باز گو نمایند.
در طول جلسه و در بررسی نظرات، هیچ کدام از سه نامزد مجلس حرف شعاری و غیر قابل اجرا بیان نکردند، بلکه تلاش هر سه آنها بر این بود که بر اساس شرایط منطقه و توانمندی که دارند، واقع بینانه سخن گویند.

و) در تبلیغات کاندیداهای مجلس، فرصت هایی هست که داوطلب مجلس می تواند عوام فریبی کند و برخی از افراد را فریب دهد، البته عوام فریبی نوین که نمونه آن در گذشته نبوده است، اما در جلسه دیشب هیچ کدام از کاندیداها از روش پوپولیستی استفاده نکردند. و از آنچه شدنی است گفتند؛ رویا پردازی در کلام هیچ کدام از سه نامزد مجلس دیده نشد.

ه) نشست حسینیه به عنوان نقطه عطفی در تحولات گفتاری و تبلیغاتی شهر بایستی قلمداد شود. چرا که هر سه داوطلب مجلس با ادبیاتی محترمانه و معقول با یکدیگد و حضار سخن گفتند و این نحوه گفتگو در شرایطی است که تخریب رقبا و توهین و تحقیر حریف مقابل به این امر عادی تبدیل شده است. بنابراین نشست حسینیه، در کنار همه پیام هایش این پیام را نیز از سوی سه داوطلب مخابره نمود :

تبلیغات با احترام و نه به توهین، تحقیر و تخریب …!

( پایان بخش اول )

? شکور زیرک
روزنامه نگار – کارشناس ارشد علوم سیاسی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز