امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    114935

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:05 | ۰۲ آبان ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

14010802000144 Test PhotoN 300x151 - تبریک رؤسای جمهور آسیای مرکزی به رئیس جمهور چینترکمن نیوز: رئیس جمهور تاجیکستان، قزاقستان و ترکمنستان با ارسال پیامی انتخاب همتای چینی خود را به عنوان دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با ارسال پیامی انتخاب مجدد «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین به عنوان دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست را تبریک گفت.

در پیام رحمان آمده است: خواهشمندم صمیمانه ترین تبریکات مرا به خاطر انتخاب مجدد شما به عنوان دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بپذیرید.

رحمان در ادامه این پیام انتخاب مجدد «شی جین پینگ» به عنوان دبیرکل کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین را تایید آشکار اعتبار بالا و حمایت قاطع جامعه چینی از سیاست‌های پیش‌گرفته وی متمرکز به توسعه همه ‌جانبه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و همچنین تقویت مستمر اعتبار چین در عرصه بین المللی، خواند.

رئیس جمهور تاجیکستان در بخش دیگری ابراز اطمینان کرد که تصمیماتی که در همایش اخیر حزب کمونیست چین گرفته شدند به نقطه مرجع جدیدی برای جامعه در مسیر پیشرفت پایدار «پکن» تبدیل خواهند شد.

رحمان در ادامه همچنین ابراز اطمینان کرد که با تلاش‌های مشترک دو طرف به گسترش و تعمیق مستمر روابط دوستی، حسن همجواری و مشارکت همه جانبه راهبردی کمک و آنها را با نمونه‌های جدیدی از همکاری سازنده به نفع مردم دو کشور، غنی خواهیم کرد.

رئیس جمهور تاجیکستان در پایان این پیام به همتای چینی خود سلامتی، شادی، موفقیت‌های جدید و به مردم دوست چین صلح، پیشرفت و رفاه را آرزو کرد.

روسای جمهور قزاقستان و ترکمنستان نیز در پیام‌های جداگانه رئیس جمهور چین را به این مناسب تبریک گفتند.

در پیام «قاسم ژامرت تاکایف»، رئیس جمهور قزاقستان در این مورد آمده است: پیروزی قانع کننده، بدون شک، گواه حمایت گسترده هموطنان از سیاست خردمندانه و و دوراندیشانه شما در جهت تقویت بنیان‌های سیاسی و اقتصادی چین، افزایش رفاه شهورندان و اعتبار این کشور در عرصه بین المللی است.

«سردار بردی‌محمداف»، رئیس جمهور ترکمنستان نیز ضمن تبریک رئیس جمهور چین به این مناسبت خاطرنشان کرد که «عشق آباد» همچنان به گفت‌وگوی پرمحتوا، هدفمند و با اعتماد خود با «پکن» با هدف استفاده از پتانسیل عظیم مشارکت راهبردی دو کشور، ادامه خواهد داد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز