امروز : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

سیل زدگان گلستان 300x200 - تا پایان آذر خانه های افراد مستقر در چادر به آنها تحویل داده می شودتورکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به روند بازسازی منازل مسکونی اظهار کرد : از ۷۴۰۰ واحد سیلزده نیازمند بازسازی بیش از ۹۵ درصد این واحد ها شامل ۷۰۴۳ پرونده به بانکها معرفی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس در گفتگو با برنامه پیگیری شبکه سراسری خبر تصریح کرد: تا کنون برای ۶۲۷۵ پرونده در بانک ها عقد قرارداد شده و روند عقد قرارداد با سرعت ادامه دارد.

وی در خصوص میزان پیشرفت واحدهای مسکونی سیلزده , یادآور شد: ۶۵۴۸ واحد در مرحله پی کنی , ۵۰۵۹ واحد در مرحله فنداسیون , ۴ هزار واحد در مرحله ستون و سقف و ۱۵۹۳ واحد در مرحله دیوار چینی است.
استاندار گلستان با اشاره به خانواده های مستقر در چادر , گفت : هفته گذشته ۲۳ خانواده در آق قلا چادر نشین بودند که این هفته ۵ مورد از چادرها جمع شد و تلاش داریم تا پایان آذر خانه های افراد مستقر در چادر به آنها تحویل شود.
دکتر حق شناس ادامه داد: خوشبختانه خانه های تعمیری پایان یافته و بیش از ۷۰ درصد خانه های نیازمند بازسازی تا پیش از فصل سرما به صاحبانشان تحویل خواهد شد و تلاش داریم تا پایان سال تمام خانه ها به مردم تحویل شود.
وی با اشاره به وضعیت پرونده های کشاورزی گفت : از ۲۵ هزار پرونده کشاورزی ۱۷ هزار پرونده تعیین تکلیف شده و ۷۰ درصد خسارت دیدگان حداقل دریافتی را داشته اند و ۳۰ درصد باقیمانده پس از راستی آزمایی پژوهشگاه فضایی , طی روزهای آینده تعیین تکلیف می شوند.
استاندار گلستان میزان اعتبارات کشاورزی معرفی شده به بانکها را ۱۸۲ میلیارد تومان دانست و افزود : تا کنون ۱۰۱ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان پرداخت شده و آنها می توانند با مراجعه به جهادکشاورزی از بانک عامل طرف حساب مطلع شوند.
دکتر حق شناس با بیان اهمیت لایروبی رودخانه های استان گفت : ۱۱۰۰ کیلومتر از رودخانه ها نیازمند لایروبی است و تا کنون تنها ۱۸۰ کیلومتر انجام شده و باید از طریق اعتبارات دولتی , دستگاه های متولی و ستاد بازسازی استانهای معین روند لایروبی با سرعت ادامه یابد چراکه امکان آسیب دیدن استان در سیل های آتی به دلیل عدم لایروبی رودخانه ها وجود دارد.
وی با اشاره به روند بهسازی راه های استان اظهار کرد: از ۹۷ نقطه راه های آسیب دیده , ۹۵ نقطه ترمیم شده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز