امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89108

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:56 | ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

امور خارجه ازبکستان 300x200 - تاکید «کامل‌اف» بر تشویق گردشگری پس از کرونا در ازبکستانترکمن نیوز:  وزیر امور خارجه ازبکستان بر ضرورت اتخاذ اقدامات قاطع و تشریک مساعی برای بازسازی اقتصاد جهانی پس از «کووید-19» از جمله تشویق زمینه گردشگری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه ازبکستان در هفدهمین نشست شورای وزرای امور خارجه کشورهای عضو همکاری‌های آسیایی که در قالب ویدئو کنفرانس «گردشگری جدید ایمن و سالم» برگزار شد، بر ضرورت اتخاذ اقدامات قاطع و تشریک مساعی برای بازسازی اقتصاد جهانی پس از «کووید-19» از جمله تشویق زمینه گردشگری تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ازبکستان در این نشست ویدئویی گزارشاتی را در مورد اقدامات گسترده در دست انجام در این کشور مبنی بر حمایت همه گونه از صنعت گردشگری در اختیار شرکت کنندگان قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد که گردشگران خارجی که پس از احیای سفرها از این جمهوری بازدید می‌کنند، می‌توانند گردشگری را به شکل جدید و ایمن تر در این کشور درک کنند.

گفتنی است، پیشتر «صادق باداک» نماینده سابق مجمع ملی ترکیه، مشاور رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان پیشنهادات خود را برای توسعه حوزه گردشگری در این جمهوری پس از دوران پاندمی مطرح کرده است.

به گفته وی، برای پروازهای شرکت های خارجی باید تسهیلات، شرکت های حمل و نقلی وام ها ارائه شود، مالیات کاهش یابد، برنامه های اقدامات در زمینه گردشگری پزشکی و آموزشی برای سال 2021 میلادی تنظیم، کارمندان با مهارت در زمینه گردشگری مورد آموزش قرار گیرند.

در این نشست ویدئویی همچنین برای مسایل تعمیق همگرایی منطقه ای در آسیا توجه خاص مبذول شد. در این زمینه بر اهمیت تحکیم  به هم پیوستگی بین آسیای مرکزی و جنوبی تاکید شد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز