امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا 300x169 - تاکید وزیر امور خارجه ترکمنستان به کمک برای ایجاد ثبات در افغانستانترکمن نیوز:  وزیر امور خارجه ترکمنستان بر ضرورت تلاش‌های جامعه جهانی در روند صلح افغانستان و ادامه جستجوی راه‌های قابل قبول برای ایجاد ثبات در این کشور تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   بیست و هشتمین نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست «آنا لیند» رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا و وزیر امور خارجه سوئد، روز گذشته(۱۶قوس) برگزار شد.

در این نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان و همچنین نمایندگان دائم کشورهای منطقه سازمان امنیت و همکاری اروپا از جمله هیئت ترکمنستان شرکت کردند.

در این دیدار مسائل امنیتی در کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا، پیشگیری از درگیری‌های مسلحانه، مبارزه با تهدیدات فراملی، همکاری در زمینه محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست، بر اساس اجماع، تصمیمات مناسبی اتخاذ شد که عملکرد راهبردی سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه امنیت و ثبات، رویکردهای اصلی سازمان در زمینه افزایش اثربخشی این سازمان و سایر موارد مهم را تعیین می‌کند.

«رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان با شرکت در نشست شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در استکهلم، جایگاه و چشم انداز کشور خود را در هر سه بعد سازمان تشریح کرد.

خاطرنشان شد که یکی از عناصر مهم حفظ امنیت در منطقه سازمان امنیت و همکاری اروپا افزایش اعتماد متقابل در بالاترین سطح و توسعه گفت‌وگو و تعامل بین مردمان و تمدن‌های مختلف است.

مرداف بر ضرورت تحکیم تلاش‌های جامعه جهانی در روند صلح افغانستان و ادامه جستجوی راه‌های قابل قبول دوجانبه برای ایجاد ثبات در این کشور تاکید کرد.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه ترکمنستان، این کشور آمادگی خود را برای ادامه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان اعلام کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز