مفتی عمان بر توجه و استفاده از تاریخ هجری قمری 300x170 - تاکید مفتی عمان بر توجه و استفاده از تاریخ هجری قمریترکمن نیوز:  شیخ احمد بن حمد الخلیلی، مفتی اعظم عمان با تأکید بر ضرورت استفاده مسلمانان از تاریخ هجری قمری، آن را «ستون فکری و رویکردی قرآنی» توصیف کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مفتی عمان در مصاحبه با انجمن قرآنی عمان که در شبکه‌های مجازی پخش شد، با تشریح ابعاد مختلف تاریخ هجری قمری در زندگی عموم مسلمانان ازجمله حج، روزه، زکات و…، اظهار کرد: جای بسی تأسف است که مسلمانان مورد تهاجم قرار گرفته‌اند و به تقویمی باشکوه و باعظمت همچون تاریخ هجری قمری بی‌توجه شده‌اند.
وی افزود: اتکا به تقویم میلادی در میان مسلمانان فراوان شده و نسل به نسل نیز این وضعیت بدتر می‌شود و این امر می‌تواند مصیبت بزرگی برای نسل‌های آینده بیافریند.
▫️شیخ احمد الخلیلی در بخش دیگری از این مصاحبه به مسئله وحدت امت اسلامی پرداخته و گفت: مسئله وحدت امت اسلامی یکی از موضوعات مهمی است که باید شامل ابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی باشد.
وی در ادامه افزود: پیوند اعتقادی که یک پیوند الهی است ضامن اتصال مردم به یکدیگر است، چنان‌که در قرآن کریم خداوند متعال همۀ مسلمانان را فرای از مذهب و جنس و رنگ و نژاد مورد خطاب قرار می‌دهد و میزان برتری افراد را «تقوا» معرفی می‌کند.
مفتی عمان همچنین با دعوت مسلمانان به تفکر و تعمیق بیشتر در مسئله وحدت امت اسلامی، ضمن اظهار تأسف از خونریزی و درگیری میان مسلمانان، تاکید کرد: لازم است مسلمانان در جهت وحدت و همکاری تلاش کنند چراکه مسلمان باید خوش‌بین و مثبت‌نگر باشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۸

۲۷ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82788

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک